Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U000122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Василенко Владислав Михайлович 
Засоби адаптивного управління системою передачі інформації в умовах апріорної невизначеності: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.13.06 - Інформаційні технології / В. М. Василенко ; Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України. — 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процеси формування і переробки кодованих даних у безпроводових інформаційно-телекомунікаційних системах. Мета - підвищення ефективності безпроводових систем передачі даних в умовах апріорної невизначеності через забезпечення достовірності інформації за рахунок створення інформаційної технології, моделей і методів, що використовують багаторівневу параметричну адаптацію кодових конструкцій турбокоду. Для цього використані такі методи: для розроблення методів параметричної адаптації кодів – методи теорії управління, кодування, прийняття рішень, адаптивних систем, оптимізації, зв'язку; для розробки імітаційної моделі процесу функціонування безпроводової системи передачі даних – методи імітаційного моделювання, об'єктно-орієнтованого програмування. Практичні результати полягають в тому, що наведені вище наукові результати у своїй сукупності утворюють нову інформаційну технологію забезпечення достовірності інформації в безпроводових системах передачі даних в умовах апріорної невизначеності за рахунок багаторівневої параметричної адаптації турбокодів. Новизна: вперше запропоновано метод трирівневої адаптації параметрів турбокодів, який включає триступеневу адаптацію параметрів турбокодів за запропонованим показником невизначеності; вперше запропоновано метод адаптивного вибору параметрів S-випадкового перемежувача в безпроводових системах передачі даних з турбокодуванням, який здійснює вибір параметра розносу S в залежності від значень показника невизначеності декодування; вдосконалено процес прийняття рішення при декодуванні турбокодів за рахунок використання додаткової апріорної інформації та невизначеності декодування; отримав подальший розвиток метод формування гібридного запиту на повторну передачу, який для забезпечення заданих показників достовірності здійснює повторну передачу тільки помилкових біт даних, отриманих за результатами декодування з урахуванням невизначеності; встановлено, що використання інформаційної технології забезпечення достовірності інформації за рахунок багаторівневої параметричної адаптації турбокодів дозволяє забезпечити задане значення достовірності інформації при зменшенні значення відношення сигнал/шум (ВСШ) на 0.4 дБ в залежності від розміру блоку переданих даних. Результати дослідження доцільно використовувати промисловими й науково-дослідними організаціями з метою забезпечення достовірності адаптивних безпроводових систем передачі даних. Отримані результати досліджень впроваджені при розробці комплексних систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах ТОВ «Інформаційна безпека» та при створенні комплексів захисту цілісності інформації ТОВ «НікС». Сфера використанняя - система зв'язку.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського