Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U000612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Балакіна Юлія Станіславівна 
Оверсайт платіжних систем в Україні: автореф. дис. ... к. е. н. : 08.00.08 - Гроші, фінанси і кредит / Ю. С. Балакіна ; Університет банківської справи. — 2019 — укp.

У дисертаційній роботі проведено комплексне дослідження теоретико-методологічних та практичних засад відносно нової для центральних банків світу діяльності щодо оверсайта платіжних систем, результатом якого стала розробка концептуальних основ для її реалізації та подальшого удосконалення Національним банком України. У першому розділі уточнено економічну сутність поняття «платіжна система»на рівні окремої платіжної системи, що є об'єктом оверсайта, визначено її основні ознаки, а також узагальнено та удосконалено наукові підходи до класифікації платіжних систем з урахуванням особливостей оверсайта їх різновидів центральним банком. Розкрито передумови виникнення, поглиблено методичні підходи щодо визначення сутності оверсайта платіжних систем та основних напрямів йогореалізації, уточнено його мету, об'єкти, суб'єкти, основні інструменти, розмежовано з регулюванням платіжних систем, а також банківським наглядом та фінансовим моніторингом. Встановлено важливу роль «спільного оверсайта платіжних систем» у підтримці фінансової стабільності та удосконалено його визначення. У другому розділі узагальнено досвід впровадження та реалізації функції оверсайта платіжних систем Національним банком України, виявлено основні спільні та відмінні риси особливостей оверсайта платіжних систем Національним банком України та іншими центральними банками. За результатом проведеного компаративного аналізу запропоновано класифікацію підходів центральних банків до оверсайта та встановлено зміну місця оверсайта платіжних систем у системі нагляду за фінансовим ринком. Визначено особливості розвитку та діяльності платіжних систем в Україні та ключові проблеми, що виникають у ході їх оверсайта Національним банком України. У третьому розділі запропоновано напрями удосконалення та розвитку безвиїзного оверсайта платіжних систем в Україні. Поглиблено методичні положення та організаційні засади оцінювання платіжних систем на відповідність міжнародним стандартам оверсайта. Запропоновано методичний підхід до оцінювання платіжних систем на відповідність міжнародним стандартам, виокремлено три типи оцінювання платіжних систем та основні етапи їх здійсненняна основі рейтингової оцінки, визначено дії центрального банку в оцінюванні платіжних систем. На основі розширення складу критеріїв важливості платіжних систем та врахування наявності критично важливих учасників у платіжних системах розроблено методичний підхід до оцінки пріоритетності платіжних систем при оверсайті. Практичне значення одержаних результатів полягає у їх використанні для розробки нормативно-правових актів Національного банку України, що регулюють порядок здійснення оверсайта платіжних систем, а також під час оверсайта платіжних систем Національним банком України.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського