Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U000839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Дяків Світлана Вікторівна 
Мікробні угруповання породних відвалів вугільних шахт та роль у їхньому функціонуванні сульфідогенних бактерій: автореф. дис. ... к. б. н. : 03.00.07 - Мікробіологія / С. В. Дяків ; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного Національної академії наук України. — 2019 — укp.

У дисертаційній роботі проаналізовано склад мікробіоти різних порід відвалів вугільних шахт, у яких за умов низьких значень рН, вологості, вмісту органічних речовин та високого вмісту сполук важких металів (ВМ) і сірки домінують ацидофільні тіонові бактерії. Зміна чисельності мікроорганізмів не залежить від сезону. Матриці факторних навантажень демонструють взаємозв'язки між членами мікробного угруповання та фізико-хімічними чинниками середовища. Сірковідновлювальні бактерії зменшують рухомість сполук ВМ унаслідок дисиміляційної сульфур- та металоредукції та входять до латентних факторів впливу. Коефіцієнти педотрофності, оліготрофності та мінералізації-іммобілізації вказують на переважання процесів деструкції органічної речовини у породах природно зарослого та рекультивованого відвалів. Ензиматичні активності невисокі, за винятком целюлазної. Внесення вугільної золи до порід відвалів впливає на зміну взаємозв'язків усередині мікробних угруповань.Досліджено фізіолого-біохімічні властивості та вплив сполук хрому, купруму і феруму на сульфідогенну активність виділених з порід Desulfuromusa sp. СВ30 і Geobacter sp. СВ35, які здійснюють дисиміляційну сульфур-, нітрат-, нітрит і металоредукцію, окиснюючи органічні субстрати.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського