Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U002415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Таран Віталій Григорович 
Продуктивність кукурудзи залежно від морфотипу рослин, густоти стояння й удобрення в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... к. с.-г. н. : 06.01.09 - Рослинництво / В. Г. Таран ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2019 — укp.

У дисертації викладено результати дослідження щодо особливостей формування урожайності та якості зерна гібридів кукурудзи різного морфотипу залежно від густоти стояння рослин, норм добрив та розроблення адаптивних технологій вирощування гібридів. Встановлено адаптаційну здатність восьми гібридів кукурудзи щодо формування врожайності та якості зерна за ущільнення посіву та зростаючих норм мінеральних добрив, залежно від особливостей морфотипу рослин та формування кореневої системи. Гібриди різняться щодо інтенсивності формування площі листкової поверхні окремої рослини та посіву, розвитку кореневої системи, залежно від густоти стояння рослин та норми добрив. Найдовша сумарна коренева система формується у гібридів Сенсор, Москіто за комбінації всіх досліджуваних елементів; Гарант, Кубус – за внесення N90P60K60 та N120P105K105. За 60 тис. рослин/га формується потужніша коренева система у всіх гібридів за зростаючих норм добрив. За густоти 90 тис. рослин/га, розвиток кореневої системи є інтенсивнішим, порівняно з 60 тис. рослин/га тільки за внесення N60Р45K45, за збільшення до N90P60K60 довжина зменшується. За внесення N120P105K105 та N150P135K135 за 90 тис. рослин/га довжина кореневої системи зменшується – рослини переходять на використання легкодоступних елементів живлення. Адаптивні технології вирощування зумовлюють підвищення стабільності врожайності гібридів, яка коливається від 5,08 до 13,4 т/га. Гібриди добре адаптуються до змінних умов вирощування, формуючи стабільно високу типову врожайність. Індекс урожайності значно різниться за вирощування гібридів кукурудзи з різною густотою стояння, змінних нормах добрив та погодних умов – 0,36–0,52. За сприятливих погодних умов, індекс урожайності має значний діапазон варіації, а за внесення високих норм добрив є нижчим в усі роки і для всіх гібридів. Частка участі чинників у формуванні врожайності складає: «Погодні умови» – 33 %, «Сорт» – 11, «Густота стояння рослин» – 28, «Норма добрив» – 15 %. Наведені дані щодо можливості управління якістю зерна гібридів за рахунок норм добрив, густоти стояння рослин та погодних умов. Вирощування кукурудзи є економічно та енергетично ефективним. Загальні витрати натехнологію вирощування складають 22,2–40,4 тис. грн/га, собівартість зерна – 3148–4406 грн/т, прибуток – 23,9–52,5 тис. грн/га. Коефіцієнт енергетичної ефективності складає від 4,38 до 6,78.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського