Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U002444<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Пасніченко Олександра Сергіївна 
Морфологічні та біомеханічні характеристики трубчастих кісток качок кросу «Благоварський» у постнатальному періоді онтогенезу: автореф. дис. ... к. вет. н. : 16.00.02 - Патологія, онкологія і морфологія тварин / О. С. Пасніченко ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2019 — укp.

Визначено вікову динаміку та встановлено статеві відмінності щодо морфологічних і біохімічних показників крові качок кросу «Благоварський». Встановлено, що вірогідні зміни абсолютних показників маси тіла качок кросу «Благоварський» від вилуплення до 483 доби відбуваються у такі періоди: помірне збільшення з 1 до 90 доби та на 341 добу, а також зменшення на 268 добу. Зміни лінійних промірів трубчастих кісток качок кросу «Благоварський» встановлено в наступні вікові періоди: інтенсивний ріст трубчастих кісток з 1 до 90 доби (196 – залежно від трубчастої кістки), уповільнення темпів росту – з 90 (196) до 268 доби, помірне збільшення темпів росту – з 268 до 341 доби і зменшення – з 341 до 483 доби. На основі лінійних промірів встановлено алометрію та визначено індекси трубчастих кісток качок, які вірогідно змінюються залежно від віку. За гістологічними дослідженнями структура компактної кісткової тканини середньої частини діафіза стилоподію кінцівок набуває дефінітивного стану у качок (самок і самців) кросу «Благоварський» на 196 добу постнатального періоду онтогенезу. У самок кістково-мозкова порожнина стегнової кістки на 196 добу, 268, 341 та 483 добу заповнена медулярною кістковою тканиною. Вперше визначено біомеханічні показники трубчастих кісток качок кросу «Благоварський» залежать від віку, статі та положення трубчастої кістки у скелеті кінцівок, насиченості компактної тканини солями Кальцію та Фосфору. Отримано нові показники вмісту макроелементів (іонізованого кальцію та неорганічного фосфору) у середній частині діафіза трубчастих кісток, що змінюються залежно від віку та статі.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського