Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U003415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Цехмістер Ганна Вікторівна 
Патогенність Acremonium cucurbitacearum щодо рослин огірків та біологічні засоби обмеження його розвитку.: автореф. дис. ... к. с.-г. н. : 03.00.07 - Мікробіологія / Г. В. Цехмістер ; Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України. — 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню нової хвороби огірків в Україні, спричиненої грибом A. cucurbitacearum 502, характеристиці морфолого-культуральних, фізіолого-біохімічних та молекулярно-генетичних властивостей збудника хвороби, вивченню механізму його патогенної дії і пошуку засобів захисту рослин від збудника акремоніозу. Запропоновано механізм патогенної дії A. cucurbitacearum 502 щодо рослин огірків, який полягає у синтезі целюлазних ферментів, що обумовлюють проникнення гриба всередину тканин кореневої ситеми та фітогормону етилену, який спричиняє некроз листової пластинки. Проведено скринінг мікроорганізмів-антагоністів гриба A. cucurbitacearum 502. Для подальших досліджень відібрано штам T. viride 017, який характеризується високою антагоністичною активністю щодо багатьох збудників кореневих хвороб рослин. Установлено, що передпосівна обробка насіння грибом T. viride 017 позитивно вплинула на процес формування мікоценозу рослин огірків, сприяла обмеженню поширення акремоніозу, підвищенню виживаності рослин та зростанню врожайності.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського