Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U005511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Юрченко Тамара Іванівна 
Зміни рослинності і клімату Буковинського Прикарпаття і Закарпаття у пізньому плейстоцені і голоцені (за даними палінологічного аналізу геоархеологічних пам яток).: автореф. дис. ... к. геогр. н. : 11.00.04 - Геоморфологія та палеогеографія / Т. І. Юрченко ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. — 2019 — укp.

На основі палінологічного вивчення верхньонеоплейстоценових відкладів геоархеологічних пам'яток Буковинського Прикарпаття i Закарпаття встановлено короткоперіодичні етапи розвитку рослинності та змін клімату впродовж кайдацького, прилуцького, удайського, витачівсько го, бузького, дофінівського і причорноморського етапів. Для території Буковинського Прикарпаття простежено мікроетапи розвитку палеорослинності та клімату впродовж другої половини голоцену: пізньої атлантики, суббореалу і субатлантики. Для етапів пізнього неоплейстоцену показано зміни рослинності в залежності від умов рельєфу. Встановлено вплив природних умов на розселення палеолітичної людини Буковинського Прикарпаття і зміни її рослинності під впливом антропогенного чинника. На основі аналізу складу повітряного пилк ового опаду, субфосильних проб ґ рунтів і складу сучасної рослинності у різних її місцезростаннях біля досліджуваних розрізів на регіональному рівні обґрунтовано правомірність застосування результатів палеопалінологічного аналізу для реконст рукцій давньої рослинності (за умови достатньої регіональної бази поверхневих проб). Із застосуванням інформаційно статистичного методу В. Кліманова і методу «кращих аналогів» для короткоперіодичних етапів пізнього неоплейстоцену і голоцену реконструйован о кількісні кліматичні показники : середні температури року, січня, липня і річну суму опадів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського