Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0419U005607<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Маліков Сергій Костянтинович 
Адміністративно-правові засади здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності: автореф. дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 - Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право / С. К. Маліков ; Національний науковий центр "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України. — 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у сфері містобудівної діяльності. Мета: на підставі узагальнення наукових праць учених, аналізу чинного законодавства та практики його реалізації визначити сутність та особливості адміністративно-правових засад здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності та окреслити напрямки вдосконалення відповідного адміністративного законодавства. Методи: загальнонаукові та спеціально-юридичні методи пізнання, зокрема, діалектичний, системно-структурний, порівняльно-правовий, логіко-семантичний, формально-логічний, історичний, соціологічний, статистичний методи, метод моделювання тощо. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: обґрунтовано доцільність уніфікації на законодавчому рівні питання здійснення нагляду і контролю у сфері містобудівної діяльності та чіткого визначення їх видів, окреслення кола суб'єктів реалізації, меж та специфіки нагляду та контролю у рамках єдиного нормативно-правового документа; запропоновано під предметом контролю та нагляду у сфері містобудування розуміти сукупність правових, організаційних та інших явищ, що виникають у процесі містобудівної діяльності, та на які спрямована контрольно-наглядова діяльність уповноважених суб'єктів у досліджуваній сфері; встановлено значення адміністративних процедур контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності, важливість дотримання яких полягає в тому, що контрольно-наглядові суб'єкти здійснюють свою діяльність більш послідовно, якісно та оперативно й виключно у межах своєї компетенції, а для підконтрольного об'єкта дотримання таких процедур є важливим превентивним заходом для попередження порушення їх прав. Практичне значення: положення, отримані в результаті проведеного в дисертації дослідження, можуть бути використані у: науково-дослідній сфері, як основа для подальших досліджень адміністративно-правових засад здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності; у правотворчості, в ході уточнення та доповнення чинних законодавчих та підзаконних актів, що регулюють питання здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності; у правозастосовній діяльності з метою підвищення ефективності здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності. Сфера використання: у освітньому процесі під час підготовки підручників та навчальних посібників з дисциплін «Адміністративне право», «Адміністративна діяльність», «Суд та правоохоронні органи»; вони вже використовуються в ході проведення занять із зазначених дисциплін у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Їх враховано також у навчально-методичних розробках, підготовлених автором.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського