Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U100285<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Стригун Руслан Леонідович 
Чисельне дослідження динамічного геометрично нелінійного пружнопластичного деформування вісесиметричних тіл напіваналітичним методом скінченних елементів.: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.23.17 - Будівельна механіка / Р. Л. Стригун ; Київський національний університет будівництва і архітектури. — 2020 — укp.

На основі напіваналітичного методу скінченних елементів розроблено новий підхід до моделювання перехідних процесів динамічного геометрично нелінійного пружнопластичного деформування просторових вісесиметричних тіл з урахуванням змінних у часі умов контактної взаємодії. Для опису динамічного деформування тіл обертання використані вихідні співвідношення просторової задачі теорії пружності в криволінійних системах координат. За межею пружності зв'язок між напруженнями і деформаціями прийнятий у відповідності з рівняннями пластичної течії при умові текучості Мізеса для ізотропно-зміцнюваного матеріалу. Опис напружено-деформованого стану базується на використанні початкової, перехідної і остаточної конфігурації та розглядається в рамках моментної схеми в термінах фізичних компонент тензорів напружень та деформацій. Для моделювання взаємодії системи контактуючих тіл використано спеціальний контактний скінченний елемент, що забезпечує взаємну непроникність окремих елементів конструкції. Найбільш ефективним підходом до розв'язання поставленої задачі є використання напіваналітичного варіанта метода скінченних елементів, що займає особливе місце серед математичних аналітичних і чисельних методів. Апроксимація базується на розкладі невідомих і заданих функцій скінченноелементної моделі вздовж направляючої по деякій системі безперервних гладких функцій та скінченноелементної дискретизації в області поперечного перерізу скінченного елемента. Виконана програмна реалізація та апробація на контрольних прикладах . Отримані нові результати розв'язання практичних задач будівництва. Встановлені закономірності інтенсивного пружнопластичного деформування, що характеризують еволюційні процеси виготовлення ротора парової турбіни. Виявлені особливості технологічних процесів імпульсної обробки металів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського