Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U100451<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сачанова Юлія Іванівна 
Електрохімічне формування покривів сплавами і композитами Fe–Co–Mo(MoOx): автореф. дис. ... к. т. н. : 05.17.03 - Технічна електрохімія / Ю. І. Сачанова ; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". — 2020 — укp.

Об'єкт дослідження ‒ електроосадження композитних Fe–Co–МоОх і металевих Fe–Co–Mo покривів із комплексних цитратних електролітів і технологічні параметри процесу. Мета дослідження – розробка гальванохімічної технології покривів тернарними сплавами і композитами системи ферум-кобальт-молібден з високим рівнем функціональних властивостей. Методи дослідження ‒ лінійна і циклічна вольтамперометрія, рентгено-флуоресцентна спектроскопія, енергодисперсійна рентгенівська спектроскопія, рентгеноструктурний аналіз, спектроскопія електродного імпедансу, спектроскопія електродного імпедансу, атомно-силова мікроскопія. Теоретичні і практичні результати ‒ Експериментально доведено гіпотезу про інкорпорацію оксидів тугоплавких компонентів, як інтермедіатів електродних реакцій, до складу металевої матриці. Розроблено варіативні схеми електрохімічних процесів осадження покривів сплавами і композитами Fe-Co-Mo(MoOx) залежно від їх практичного застосування, з високим рівнем функціональних властивостей. Новизна ‒ розвинуто уявлення про механізм катодного виділення покривів системи Fe–Co–Mo як електрохімічним відновленням, так адсорбованими ад-атомами гідрогену шляхом реалізації спілловер-ефекту. Синтез композитних покривів відбувається безпосередньо в процесі стаціонарного електролізу без введення в електроліт другої фази. Досліджено базові характеристики електролітів - розсіювальну здатність, буферну ємність, електропровідність, що є основою будь-якого технологічного процесу. Покривам, отриманим з цих електролітів, притаманні корозійна стійкість, каталітичні та сенсорні властивості, а також мікротвердість, яка в 2÷2,5 рази перевищує значення сплавотвірних компонентів і сягає 570 МН/м2 за Віккерсом. Запропоновано програмний модуль технологічного процесу. Ступінь упровадження ‒ проведено випробування експериментальних виробів з розробленими покривами і складів електролітів на ПАТ «УКРНДІХІММАШ» та в Метрологічному центрі військових еталонів ЗСУ. Сфера використання ‒ технологія електрохімічних виробництв, у науково-дослідних інститутах та навчальному процесі.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського