Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U100979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Гнатюк Тетяна Тарасівна 
Біологічні властивості і діагностика збудників бактеріальних хвороб сої: автореф. дис. ... к. б. н. : 03.00.07 - Мікробіологія / Т. Т. Гнатюк ; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного Національної академії наук України. — 2020 — укp.

У дисертаційній роботі представлено результати багаторічного моніторингу (упродовж 2010-2017 рр.) розповсюдження бактеріозів посівах сої у 8-и областях України (Київської, Вінницької, Черкаської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Рівненської та Херсонської). Проведено польові обстеження рослин сої і лабораторний аналіз зібраних уражених бактеріозами зразків. У ході бактеріологічного аналізу зразків уражених рослин сої, ізольовано і проаналізовано 1729 зразків рослин сої з характерними бактеріальними ураженнями. З них виділено 1271 ізолятів, а після бактеріологічного аналізу відібрано 860 бактеріальних культур для подальшої роботи. Для всіх новоізольованих патогенів визначено їх патогенні, морфолого-культуральні, фізіолого-біохімічні, молекулярно-генетичні властивості. На сьогодні не існує препаратів, які зареєстровані і використовуються в сільському господарстві проти фітопатогенних бактерій. Тому проведено визначення чутливості колекційних та новоізольованих штамів фітопатогенних бактерій до відомих препаратів хімічного походження, які застосовуються в сільському господарстві, та пошук мікробних антагоністів до збудників бактеріозів сої.Переважна кількість тестованих бактеріальних патогенів сої резистентні до рекомендованих і широковживаних у агротехнологіях пестицидів. Зокрема препарати, Раназол, Віват, Вітавакс, Фітофторин, Абакус, Авіатор, Капало, Татту, Хорус, Гаучо, Харнес не мають антибактеріальної активності до всіх досліджених збудників бактеріальних хвороб сої. Показано, що антибактеріальну активність стосовно всіх штамів збудника бактеріозів сої виявляє лише манкоцеб та вибіркову до окремих збудників прометрин, карбендазим, тебуконазол та біксафен + протиконазол (препарати Ридоміл і Ридоміл Голд, Гезагард, Ракурс, Раназол та Авіатор, відповідно).Серед 11-ти колекційних бактеріальних культур Paenibacillus polymyxa, що зберігаються у відділі фітопатогенних бактерій та виділені з філосфери рослин, відібрано чотири бактеріальні штами, які виявляють високу антагоністичну активність проти різних груп фітопатогенних бактерій і зокрема збудників бактеріозів сої.Ізольовано з епіфітної мікрофлори сої штам Bacillus sp. (Ф-1), що виявляє антагоністичну дію до представників найбільш поширених і шкодочинних видів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas, Xanthomonas, Pectobacterium, Pantoea, Curtobacterium, Clavibacter, Agrobacterium, а також практично всіх видів збудників бактеріальних хвороб сої.Ключові слова: бактеріальні хвороби рослин, соя, фітопатогени, біологічні властивості, ідентифікація, ПЦР, пестициди, антагонізм.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського