Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U101031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Тимошенко Катерина Русланівна 
Особливості структурно-функціональних перебудов мікрогемодинаміки при адаптації до фізичного навантаження: автореф. дис. ... к. б. н. : 03.00.13 - Фізіологія людини і тварин / К. Р. Тимошенко ; Офіс Президента України. — 2020 — укp.

Було проведено паралельне дослідження особливостей мікроциркуляції(МЦК) у людей та експериментальних тварин і ультраструктури м'язової тканиниу відповідь на дозоване фізичне навантаження (ДФН). Показано, що організмипоза залежністю від ступеня тренованості слід розподіляти за рівнем параметрамікроциркуляції (ПМ), оскільки вихідний рівень ПМ визначає тип відповідіМЦК на ДФН. При низьких вихідних значеннях ПМ зростання кровопостачанням'язової тканини забезпечується збільшенням кількості функціонуючих капілярів(ФК) – приблизно однаковим у тренованих та нетренованих тварин. У випадкувисоких вихідних значень ПМ розвиток пристосувальної реакції на ДФНвідбувається за рахунок зростання швидкості кровотоку в системі МЦК.Вперше виявлено, що початкова реакція на навантаження у м'язовій тканинінетренованого організму стосується розкриття резервних капілярів і незабезпечується перебудовами в її мітохондріальному апараті. Тривале тренуваннясприяє активації ангіогенезу і морфогенезу мітохондрій (МХ). Отже, зростаннякількості ФК (а саме – відкриття резервних капілярів) є нагальноюкомпенсаторною реакцією при низьких значеннях ПМ, а зміни енергетичногометаболізму не належать до швидкої компенсації при несформованій адаптації доДФН. Також виявлено, що і у нетренованих і у тренованих тварин, ДФНвикликає у м'язі виникнення ознак гіпертрофії та вогнищевий набряксубсарколемальних ділянок волокон, що прийнято вважати ознакою порушенняміжклітинного обміну. Реєструється посилення піноцитозу та зростання кількостівільних рибосом, що можна розглядати як показники інтенсифікації обміннихпроцесів у клітині, а саме – синтезу білка і транспорту метаболітів, що поряд ізрозкриттям резервних капілярів, є показниками першої нагальної адаптивноїреакції на ДФН. Такі зміни в залежності від тренованості організму мають різнийступінь вираженості і притаманні як тканині литкового м'яза, так і міокарду.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського