Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0420U101515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кононюк Надія Олександрівна 
Удосконалення елементів технології вирощування буряків цукрових як сировини для виробництва біопалива в умовах Лісостепу України: автореф. дис. ... к. с.-г. н. : 06.01.09 - Рослинництво / Н. О. Кононюк ; Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України. — 2020 — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей формування врожаю буряків цукрових, як енергетичної культури, залежно від застосування мінерального удобрення та строків збирання в умовах Лісостепу України За результатами досліджень удосконалено технологію вирощування буряків цукрових в умовах Правобережної частини Лісостепу України, для переробляння на біопаливо, шляхом впровадження нових гібридів та оптимізації мінерального удобрення та строків збирання рослин. Також вивчено питання росту і розвитку досліджуваних гібридів буряків цукрових, особливостей формування листкової поверхні, визначення біоенергетичної та економічної ефективності. Встановлено також, що удобрення буряків цукрових та різні строки їх збирання по-різному впливають на формування їх продуктивності, цукристості та вмісту сухих речовин в коренеплодах. Однак, не зважаючи на суттєві між гібридні відмінності, в умовах Правобережного Лісостепу, кращими строками по максимальному формуванню урожайності коренеплодів та їх цукристості та сухої речовини є третя декада вересня та третя декада жовтня. Кращими ж строками по формуванню урожаю гички є третя декада липня та третя декада серпня. А от підвищена норма мінерального живлення N300P300K300 за обох кращих строків збирання коренеплодів буряків цукрових не забезпечувала формування прибавки врожаю здатної окупити додаткове мінеральне живлення, порівняно з нормою N150P150K150.Найбільш оптимальним строком для отримання максимального збору біоетанолу з буряків цукрових виявилась третя декада жовтня. Так, в гібридів Софія та Ромул і за удобрення N150P150K150 було отримано 6,7 та 6,6 т/га біоетанолу. А для отримання максимального виходу біогазу з буряків цукрових кращою виявилась третя декада вересня та третя декада жовтня. Встановлено, що найкращі показники за збирання буряків цукрових в вересні забезпечував гібрид Софія за удобрення N150P150K150 – 20,8 тис. м3/га та N300P300K300 – 21,0 тис. м3/га. А от за збирання коренеплодів в жовтні кращим був гібрид Кварта, за удобрення N150P150K150 – 19,6 тис. м3/га та N300P300K300 – 19,8 тис. м3/га. А от оптимальний вихід біометану з буряків цукрових було отримано в третю декада вересня та третю декада жовтня. Відповідно кращим в першому випадку були гібриди Софія та Ромул, а в другому – Кварта. Розраховано економічну та енергетичну ефективності вирощування буряків цукрових залежно від впливу факторів досліду. На підставі проведених досліджень розроблено практичні рекомендації, що вирощування буряків цукрових для переробляння на біопаливо.Ключові слова: буряки цукрові; норма добрив; строки збирання; урожайність коренеплодів; цукристість; вміст сухої речовини.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського