Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U101129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ткачук Віталій Вікторович 
Створення інструменту гібридної дії для очищення порожнин турбоагрегатів: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.03.01 - Процеси механічної обробки, верстати та інструменти / В. В. Ткачук ; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. — 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці гібридного інструменту для виконання очисних операцій внутрішніх порожнин туброагрегатів різного технологічного призначення. З метою підвищення енергоефективності процесу та скорочення повторних переміщень інструменту запропоновано застосовувати водокрижаний вплив із одночасним ініціюванням початкових дефектів шару забруднення механічним впливом, створеним зосередженими масами на пружних підвісах, які вводяться у потік і за рахунок автоколивальних явищ періодично ударно контактують із оброблюваною поверхнею. Розроблено конструкцію гібридного інструменту, проведено його дослідження та випробування. Використання пропонованого пристрою зі сполученими коаксіальними конічними соплами показало, що існує функціональна обумовленість генерування гострокутових крижинок, спроможних більш дієво здійснювати очищення шару забруднення, відповідним співвідношенням перерізів сопел і режимів витікання води та кріогенної рідини.Отримано функціональні залежності для оцінювання ефективності очищення. Зроблено висновок, що синергія дії водокрижаного потоку та циклічного ударно-динамічного впливу дозволяє підвищити ефективність очищення поверхонь турбагрегатних пристроїв на 40 %, і довести до 0,0015–0,002 м2/с з використанням сопел 0,8 мм та 2,0–2,4 мм.Установлено, що пропонований інструмент дозволяє виконувати очищення складних поверхонь під кутами в діапазоні /3–/6. При цьому максимальний тиск рідини не перевищує 90–110 МПа, а витрата кріогенної рідини на формування потоку крижинок – 10–15 г/с; обробку доцільно виконувати із закручуванням потоку на відстані 50–70 мм з перекриттям доріжок на 20–25%.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського