Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U101420<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ковшун Лілія Ігорівна 
Концепції краківської історичної школи в польській науці (на прикладі дискусії про праці Міхала Бобжинського 1879 р.): автореф. дис. ... к. і. н. : 07.00.06 - Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни / Л. І. Ковшун ; Запорізький національний університет. — 2021 — укp.

Мета дослідження: з'ясувати вплив дискусійних поглядів істориків краківської історичної школи на процес формування польської історичної науки у ІІ пол. ХІХ ст. та на усталення подальших історіографічних традицій. Об'єктом дисертаційного дослідження є дискусія навколо праць М. Бобжинського 1879 р. у колі професійних істориків, зокрема представників краківської історичної школи. Предметом дослідження є науковий та політичний дискурси, якими послуговувались М. Бобжинський, В. Калінка, Ю. Шуйський, С. Смолька та К. Ліске, оприявлені у концепціях «позитивізму», «песимізму», «органічної праці», «сильної влади» і «цивілізації». Результати дослідження: проведений у дисертації аналіз окремих структур політичного та наукового дискурсів дозволив підтвердити подібність політичних переконань краківських істориків. Однак було зауважено суттєві відмінності наукових поглядів. М. Бобжинський зайняв позицію соціологічно-орієнтованого позитивізму, яка не була підтримана професійними істориками. В. Калінка дотримувався ще просвітницької ідеї історії як конструкції та романтизму, що зберігав її національні межі. Львівський історик К. Ліске наполягав на критичному аналізі джерел. Ю. Шуйський, відповідно до засад позитивізму, наголошував на цінності факту, але вважав, що історико-критичний метод засвідчує наукову природу історії. С. Смолька обґрунтував теорію історії та її наукову методологію за взірцем індивідуального історизму Й. Ґ. Дройзена. Сфера використання: розробка навчальних матеріалів та курсів з польської історіографії ХІХ ст., історіографії східноєвропейського регіону ХІХ ст., історії науки та методології історії.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського