Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U101790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Довбій Ян Михайлович 
Синтез, будова та властивості фталоціанінових комплексів цирконію(ІV) та гафнію(IV) з позаплощинно координованими β ‒ кетоєнольними хромофорними лігандами: автореф. дис. ... к. х. н. : 02.00.01 - Неорганічна хімія / Я. М. Довбій ; Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського Національної академії наук України. — 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробці методів функціоналізації фталоціанінових комплексів цирконію(ІV) та гафнію(IV) реакцією лігандного обміну між дихлоридо- та дикарбоксилатофталоціанінатами зазначених металів і хромофорними -кетоєнолами, а саме, конденсованими з альдегідів похідними дегідрацетової кислоти (DHA), N-алкіламіно--кетоєнолами та куркуміном. За оптимізованою методикою проведення реакції Кневенагеля з DHA та заміщених альдегідів було отримано ряд лігандних халконів. Виходячи з ряду конденсованих похідних DHA були отримані раніше неописані комплекси цирконію(ІV) та гафнію(IV). Методами ПМР та мас- спектрометрії встановлена та доведена їх будова, уявлення про яку збігається з даними отриманими для модельної сполуки ‒ PсM(DHA)2. Такі комплекси містять у своєму складі по два однакових позаплощинних ліганди, які розміщені в цис- або транс- положенні по відношенню один до одного, що обумовлено несиметричністю їх структури. Для комплексів складу PcM(curc)2 така ізомерія не характерна.Встановлено, що виходячи з N-алкіламіно--кетоєнолів та дикарбоксилатофталоціанінатів цирконію(ІV) або гафнію(IV) можна отримати комплекси з лише одним хромофорним лігандом та карбоксилатним фрагментом, що не вдалося додатково замістити. Вперше синтезовано фталоціанінові комплекси цирконію(ІV) та гафнію(IV), що мають два різних позаплощинних ліганди: N алкіламіно--кетоєнольний та карбоксилатний, які не вдалося замістити у вихідному дикарбоксилатофталоціанінаті.Отримано дані про хімічний склад, електронну та просторову будову синтезованих сполук методами елементного аналізу, ПМР‒, ІЧ‒спектроскопією, електронною спектроскопією поглинання, мас-спектрометрією, флуоресцентною спектроскопією та РСА. Показано вплив хромофорних лігандів на спектральні характеристики одержаних комплексів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського