Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U102168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Войтович Марія Миколаївна 
Культура шнурової кераміки Верхнього Придністер'я: автореф. дис. ... к. і. н. : 07.00.04 - Археологія / М. М. Войтович ; Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України. — 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено характеристику культури шнурової кераміки Верхнього Придністер'я. Зазначено, що перші пам'ятки культури шнурової кераміки на зазначеній території з'явилися синхронно з іншими на території Європи. Розвиток матеріальної і духовної культур протікав нерозривно й синхронно порівняно із сусідніми пам'ятками до культури шнурової кераміки, розташованими на території Південно-Східної Польщі. Водночас тут простежено певні регіональні відмінності, відображені в поховальному обряді, які полягають у тому, що у Верхньому Придністер'ї широкого розповсюдження набрав звичай посипати покійників вохрою, натомість відсутні поховання, оточені ровиком чи здійснені в нішах. Контакти населення культури шнурової кераміки зі спільнотами культури кулястих амфор практично не виявлено. Зв'язки культури шнурової кераміки зі степовим ямним населенням виражені чіткіше та простежені у двох напрямках. На прикінцевому етапі існування культури відчуваються значні впливи на матеріальну культуру з боку населення середньодніпровської культури. Спільноти культури шнурової кераміки Верхнього Придністер'я взяли пряму участь у формуванні культур епішнурового горизонту, що засвідчено в поховальному обряді (подальше зведення поховань під насипами курганів).

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського