Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U102313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Міневич Олена Іванівна 
Поняття та види правових помилок: загальнотеоретичне дослідження: автореф. дис. ... к. ю. н. : 12.00.01 - Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень / О. І. Міневич ; Національний університет "Одеська юридична академія". — 2021 — укp.

Дисертація є одним із першим у вітчизняній юридичній науцізагальнотеоретичним дослідженням, в якому охарактеризовано правову природу,поняття, типи та види правових помилок, обґрунтовано найважливіші шляхизапобігання та протидії правовим помилкам.Досліджено правову помилку як категорію загальнотеоретичної юриспруденції.Наголошено на важливості розгляду помилки як міждисциплінарної категорії, щодає змогу інтегрувати здобутки різних галузей наукового знання для формуваннятеорії правової помилки. Розроблено авторську дефініцію поняття «правовапомилка» як казуального безвинного відхилення суб'єкта права від моделіповедінки, передбаченої правовою нормою, зумовлене його добросовісноюоманою щодо відповідності власного судження чи уявлення про зміст правовогоприпису об'єктивній дійсності, що може спричинити негативні наслідки длянього самого та/чи інших учасників правових відносин і підлягає виправленнюу спеціальному порядку з використанням спеціальних засобів. Висвітленоґенезу уявлень про помилки у юридичній науці, філософському дискурсі таінших сферах наукових знань, проведено аналіз ознак правової помилки.Здійснено періодизацію процесу формування теорії правової помилки у сучаснійюридичній науці. Доведено, що з теоретико-методологічної та практичної точкизору правильною є така типологія правових помилок: доктринальні помилки,правотворчі помилки, правоінтерпретаційні помилки, правозастосовні помилки.Така типологія відображає поступовість вчинення помилок і взаємозв'язок міжними. Вказані типи помилок, своєю чергою, поділяються на різні види.Обґрунтовано, що найбільшу потенційну загрозу для успішного правовогорозвитку суспільства і держави криють у собі доктринальні правові помилки,оскільки вони: відображають системно-функціональні відхилення у цьомурозвитку; органічно пов'язані з політикою держави у правовій сфері; проявляютьсяу процесі втілення в життя самої правової доктрини; прямо чи опосередковано,з різним ступенем інтенсивності негативно впливають на правове життясуспільства. Надано рекомендації щодо шляхів мінімізації правових помилок,зокрема, загальними заходами для запобігання правовим помилкам визнано:дотримання правил правотворчої і правозастосовної техніки; системниймоніторинг та аналіз правових помилок у діяльності суб'єктів правотворчості таправозастосування; підвищення рівня професіоналізму суб'єктів правотвореннята правореалізації; проведення експертизи проєктів нормативно-правових актівта їх державну реєстрацію; правоінтерпретаційну діяльність вищих судовихорганів (Конституційного Суду України та Верховного Суду).

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського