Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U102564<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Горностай Олексій Володимирович 
Закономірності отримання наночастинок Ag і Cu з парової фази у вакуумі в рідких та на порошкоподібних матрицях біомедичного призначення: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.02.01 - Матеріалознавство / О. В. Горностай ; Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона Національної академії наук України. — 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню закономірностей отримання наночастинок Ag і Cu з парової фази у вакуумі в рідких та на порошкоподібних матрицях біомедичного призначення. Робота виконана з метою отримання стабільних наночастинок срібла та міді в композиціях матриця-носій, що мають біологічно активні властивості, а також надання і посилення протимікробних та фунгіцидних властивостей в існуючих лікарських субстанціях. Розроблена і експериментально випробувана технологічна схема методу (EB-PVD) з використанням графітового випарника, «вертикально» розміщеного відносно мішені (поверхні рідкої матриці). За рахунок направленого осадження парового потоку ККД становить 36…40%. В роботі представлені результати дослідження структури НЧ при осадженні у рідкі матриці мономерів (гліцерин, політетрагідрофуран) та жирні олії (амаранту, льону, кавуну, шипшини, кедру) в залежності від часу осадження та сили струму електронного променю. Встановлена лінійна залежність у першому приближенні між розміром частинок срібла і технологічними параметрами електронно-променевого осадження (силою струму променя).З'ясована стабільність у часі розміру НЧ у отриманих дисперсних системах упродовж 550 діб.Експериментально встановлена лінійна залежність відношення середнього розміру НЧ срібла від часу осадження на модельному порошку тальку. Вперше отримані дискретні покриття металів на поверхні порошкоподібних матеріалів неорганічного і органічного походження (тальк, амбен, аміксин, амізон, арбідол, ремонтадин) з середнім розміром НЧ Ag (14…33 нм) та Cu (40…68 нм). Отримані НЧ зменшують на 25 % цитотоксичний вплив медичних субстанцій та посилюють противірусну активність у 1,7…5,1 раз. Встановлено, що НЧ срібла в поліуретановій плівці, розподілені по границям жорстких доменів, ізольовані одна від одної, форма частинок однорідна, близька до сфероїдної. Це свідчіть про відсутність процесів агрегації наночастинок під час синтезу поліуретанових плівок.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського