Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U102830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Губа Ірина Іванівна 
Особливості створення багатоквіткового вихідного матеріалу в селекції жита озимого: автореф. дис. ... к. с.-г. н. : 06.01.05 - Селекція і насінництво / І. І. Губа ; Білоцерківський національний аграрний університет. — 2021 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання, що полягає у вивченні особливостействорення багатоквіткового вихідного матеріалу жита озимого за прояву багатоквітковості, її впливу на плодоутворення та формуванняпродуктивності жита озимого в умовах північної частини Лісостепу України.Ідентифіковано цінні джерела багатоквітковості в результаті вивчення різновидностей (var. compositum Lam., var. monstrosum Koern.) і колекційнихзразків жита озимого за формою колоса та визначено ефективність використання багатоквіткових різновидностей, як батьківських компонентівдля створення багатоквіткового вихідного матеріалу.Виділено вісім триквіткових колекційних зразків жита озимого, що утворювали треті озернені квітки у колосках – № 147-13, Стоір, Ірина,Велитень, Вітвіцьке, Сіверське, Інтенсивне 95, Інтенсивне 99; п'ять чотириквіткових зразків, що утворювали четверті квітки в колосках таформували зерна з них – № 14-14, № 15-14, № 16-14, № 17-14, № 25-14; два колекційні чотириквіткові зразки – № 15-14 та № 16-14 у яких прослідкованогенетичний потенціал утворення додаткових п'ятих квіток у колосках.Збільшення кількість утворених квіток у колосі гібридів F1 і F2 й зернової продуктивності жита озимого забезпечили сорт Сіверське, селекційні номери – № 15-14, № 17-14 та багатоквіткова різновидність var. compositum Lam. (№ 155-10). Доцільно проводити гібридизацію з багатоквітковими номерами жита озимого на збільшення кількості утворених квіток у колосі з подальшим добором на оптимальне зав'язування зерен в колосі, що потенційно приведе до підвищення відсотка плодоутворення жита озимого.Для розширення генетичного різноманіття багатоквіткових форм як вихідного матеріалу, створено гібриди першого і другого покоління ізпідвищеними показниками кількості утворених квіток у колосі: Пам'ять Худоєрка / № 17-14, Сіверське / № 17-14, № 15-14 / № 17-14, № 17-14 /№ 15-14 і № 17-14 / 155-10, що характеризуються оптимальною зерновою продуктивністю.Ключові слова: жито озиме, багатоквітковий вихідний матеріал, колос, кількість квіток, сорт, колекційний зразок, гібридна комбінація, var. compositum Lam., var. monstrosum Koern., схрещування, плодоутворення, відсоток озерненості, зернова продуктивність, селекція.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського