Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U103409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Верхоляк Наталія Степанівна 
Екологічне значення сульфатвідновлювальних бактерій в очищенні водного середовища від полютантів: автореф. дис. ... к.б.н. : 03.00.16 - Екологія / Н. С. Верхоляк ; Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України. — 2021 — укp.

У роботі розкрито значення сульфатвідновлювальних бактерій у процесах очищення водного середовища від полютантів. Досліджено вплив різних абіотичних факторів на ріст і розвиток бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11, зокрема, органічних сполук (пірогалолу, гідрохінону, толуену, ксилену, п-амінобензойної кислоти), показано здатність використовувати ці речовини як єдине джерело карбону й енергії, відповідно знижуючи їхній вміст у забрудненому середовищі. З'ясовано здатність бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11 рости у сульфатовмісних середовищах за підвищених концентрацій сульфат-йонів. Досліджено вплив різних умов культивування на ріст бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 і D. desulfuricans Ya-11 та їхню сульфідогенну активність. Виявлено інгібувальний вплив ароматичних сполук, перхлорат-йонів і йонів важких металів на сульфідогенну активність досліджуваних бактерій. Встановлено здатність бактерій осаджувати йони важких металів, зокрема, Cu2+ та Cd2+, у вигляді нетоксичних сульфідів металів продукованим унаслідок дисиміляційної сульфатредукції гідроген сульфідом. Виявлено здатність бактерій вилучати перхлорат-йони зі середовища, використовуючи їх як акцептори електронів. Проведено іммобілізацію клітин бактерій Desulfotomaculum sp. AR1 та D. desulfuricans Ya-11 з подальшим застосуванням іммобілізованих клітин у процесах очищення модельного розчину від ClO4-. Встановлено, що використання перхлорат-йонів ефективніше відбувається іммобілізованими клітинами бактерій, ніж суспензійними. Показано перспективність використання досліджуваних бактерій у процесах біоремедіації водного середовища.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського