Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0421U103418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сафронов Олег Ігорович 
Синтез і властивості азотовмісних присадок та мастильних матеріалів на основі олій і фосфатидів: автореф. дис. ... к. т. н. : 05.17.07 - Хімічна технологія палива і пально-мастильних матеріалів / О. І. Сафронов ; Національна металургійна академія України. — 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена пошуку перспективних методів синтезуазотовмісних продуктів, дослідженню механізмів перебігу амідування олійноїсировини, властивостей одержаних речовин та їхньому застосуванню як присадок іскладових компонентів (в рецептурах) мастильних матеріалів.Для досягнення мети в роботі запропоновано екобезпечний ресурсо- йенергоощадливий метод одержання азотовмісних продуктів на базі очищених олійшляхом епоксидування і подальшого амідування. Виявлено основні закономірностіта оптимізовано умови одержання цих продуктів одночасним введенням амінноїскладової по карбонільній та епоксидній групам. Будову та склад одержанихпродуктів встановлено методами ІЧ-спектроскопії, кислотно-основного титрування,визначення йодних, епоксидних чисел та вмісту азоту. Фізико-хімічними методамивипробування доведено їх антиокиснювальні та антикорозійні властивості, амастильні композиції з їхнім застосуванням не поступаються існуючимпромисловим аналогам.Підтверджено можливість використання трет-бутилату калію як каталізатораамідування ріпакової олії амінами різної структури.Розроблено метод синтезу та технологію одержання сечовинних мастил наоснові олій та фосфатидного концентрату шляхом амідування етилендіаміном зподальшою конденсацією з поліізоціанатом. За допомогою дериватографічногоаналізу встановлено, що верхня температурна межа застосування синтезованихмастильних матеріалів складає 180-200 °С та дозволяє їх віднести довисокотемпературних. Фізико-хімічними та експлуатаційними випробуваннямирозроблених мастил показано, що вони стійкі до механічного руйнування,володіють захисними й трибологічними властивостями. Поліпшені експлуатаційніхарактеристики сечовинних мастил на основі фосфатидного концентрату олійдосягаються без використання будь-яких додаткових функціональних присадок.Знайдено способи цільового використання відходів олійного виробництва –фосфатидних концентратів для одержання мастильних композицій здатнихвиконувати свої функцій на рівні з промисловими аналогами.Узагальнено технологію та розроблено схему повного використання олій тавідходів від їх виробництва для одержання мастильних матеріалів безвідходним таекологічно безпечним процесом.Ключові слова: Олії, фосфатидний концентрат, амідування, аміни, аміди,присадки, сечовинні мастила.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського