Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0422U100060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Юркевич Марта Михайлівна 
Становлення та конституційний розвиток Турецької Республіки (ХХ–ХХІ ст.): автореф. дис. ... к. ю. н. : 12.00.01 - Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень / М. М. Юркевич ; Львівський національний університет імені Івана Франка. — 2022 — укp.

У дисертації на основі історико-правового аналізу історіографічного знання, конституцій, конституційних законів, інших нормативно-правових актів та політико-правових документів, архівних документів, писемних джерел з'ясовано історико-правові закономірності та особливості становлення та конституційного розвитку Турецької Республіки у ХХ – на початку ХХІ ст. Становлення Турецької Республіки на початку ХХ ст. описано як результат низки історико-правових процесів, що ґрунтуються на загальних закономірностях державотворення. Серед таких – трансформація континентальних європейських та азійських імперій у суверенні національні держави, формування державних ідеологій на засадах націоналізму, конституціоналізація та демократизація монархій та формування модерних (сучасних) республік. Визначальною особливістю державності Туреччини є формування державотворчих та правових реформ згори вниз – від нечисленної еліти (найчастіше військових або бюрократії) до численного слабко організованого громадянського суспільства. У дисертації ця особливість обґрунтована за допомогою аналізу державних (найчастіше конституційних) та правових реформ 20-х-30-х, 60–80-х років ХХ ст., а також 20-х років ХХІ ст. Ці реформи розвинули специфічні історико-правові явища – турецький республіканізм та турецький конституціоналізм. Турецький республікалізм проголошує основну мету республіки – загальне благо громадян, а не особисті права окремих осіб. Радикалізація ідеї турецького республікалізму неодноразово приводила до монополізації влади політичними партіями, військовими та бюрократичними елітами. У дисертації розвиток турецького конституціоналізму показано як складову історико-правових процесів вестернізації, модернізації, євроінтеграції, екзогенним чинником яких з середини ХХ ст. стала європейська перспектива Туреччини, зокрема перспектива вступу в Європейський Союз. У дисертації з'ясовано тенденції розвитку Турецької Республіки та турецького конституціоналізму. Для обґрунтування цих тенденцій здійснено порівняльний аналіз юридичної та фактичної конституції Туреччини.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського