Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0422U100067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Вуєк Антоніна Олександрівна 
Хвороби гливи звичайної і обґрунтування заходів обмеження їх розвитку в умовах культивування: автореф. дис. ... к. б. н. : 06.01.11 - Фітопатологія / А. О. Вуєк ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню основних хвороб гливи звичайної, уточненню їх симптомів, визначенню таксономічної належності збудників. У грибних господарствах досліджено поширення та розвиток хвороб гливи звичайної на різних етапах виробничого процесу: на зерновому міцелію, під час обростання міцелієм гливи субстратних блоків, у період плодоношення та збору урожаю. Виявлено 8 інфекційних хвороб, серед яких 5 грибних та 2 бактеріальні, а також плодові тіла із симптомами вірусного ураження. Крім того широко поширені хвороби, що спричинюються абіотичними факторами (неінфекційні). У результаті проведених досліджень посадкового зернового міцелію із різних господарств було обліковано 131 зразок, з яких 12,2% були контаміновані різними видами мікроміцетів, що належать до родів: Trichoderma Pers., Aspergillus P. Micheli, Penicillium Link, Rhizopus Ehrenb, Fusarium Link, Mucor P. Micheli ex L.. На деяких зразках виявлені бактерії. Всі ємності з плямами і ознаками прояву плісеневих грибів і бактерій після відбору зразків для ідентифікації мікроміцетів вилучалися із підприємства і утилізувалися. З'ясовано основні типи взаємодії між Pleurotus ostreatus та грибамиродів Trichoderma, Penicillium, Aspergillus, Mucor, Rhizopus. Визначено ефективність використання біологічного препарату Мікосан В для пригнічення розвитку плісеневих грибів. Найменший ріст патогенів, ущільнення їх колоній і затримка спороношення спостерігались при 5% та 10% концентрації біофунгіцида; колонії патогена ставали більш щільними, затримувався початок спороношення. Досліджено можливість використання біологічно активних речовин з антиоксидантними властивостями для покращення якості посівного матеріалуу процесі його вирощування на агаризованих середовищах та зерновому субстраті. Встановлено, що використання цих препаратів покращує ростові характеристики міцелію гливи на агаризованих середовищах та зерні, а також зменшує ураження субстрату патогенами.Вперше досліджено вплив бензоксазолінонів (БОА) на ріст та розвиток збудників зеленої плісені під час вирощування гливи звичайної.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського