Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0423U100090<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кімстач Тетяна Володимирівна 
Дослідження та розробка олов’яно-алюмінієвої бронзи з підвищеними ливарними, триботехнічними та корозійними властивостями : автореферат дис. ... к. т. н. : 05.16.01 / Т. В. Кімстач ; Інститут чорної металургії ім. З. І. Некрасова Національної академії наук України. — 2023 — укp.

Процеси структуроутворення сплавів мідного кута системи Cu-Sn-Al при фазових перетвореннях за евтектико-перитектичним характером кристалізації. Закономірності структуроутворення сплавів немонотектичного інтервалу концентрацій мідного кута діаграми стану Cu–Sn–Al, з метою підвищення їх механічних, ливарних, антифрикційних та корозійних властивостей. Стандартні методи та загальноприйняті методики, в числі яких методи: оптичної металографії, растрового електронно-мікроскопічного, рентгеноспектрального мікроскопічного, диференційного термогравіметричного, енергодисперсійного спектрального, рентгеноструктурного фазового аналізів; визначення механічних і технологічних властивостей бронз та статистична обробка експериментальних даних. Встановлений евтектико-перитектичний характер структуроутворення сплавів мідного кута системи Cu-Sn-Al з вмістом Sn до 7% (мас.) Al до 11 % (мас.). Набули розвитку уявлення щодо закономірностей зміщення концентраційного інтервалу існування однофазного структурного стану до 3 % (мас.) Sn в мідному куті системи Cu-Sn-Al при вмісті Al до 7,4 % (мас.) та Sn 1…6 % (мас.) завдяки формуванню хімічної сполуки Cu5Sn. Встановлені закономірності комплексного впливу Sn та Al при їх вмісті до 6 % (мас.) кожного у хімічному складі бронзи системи Cu-Sn-Al та домішкових елементів (Fe, Si, Pb, Zn) в межах до 0,6 % (мас.) кожного на структуру та рівень механічних властивостей бронзи. Встановлені залежності між показниками механічних властивостей та вмістом основних компонентів литої, розробленої в роботі, бронзи БрО3А3 оптимізованого складу з 3…4 % (мас.) Sn та Al кожного. Це дозволяє прогнозувати механічні властивості бронзи БрО3А3 в залежності від її хімічного складу, що забезпечить виготовлення литих деталей із заданим рівнем експлуатаційних властивостей. Металургія: металознавство та термічна обробка металів. Впроваджено.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського