Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0423U100205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кучер Наталія Миколаївна 
Біологічні особливості видів роду Pyrus L. в умовах Правобережного Лісостепу України : автореферат дис. ... к. б. н. : 03.00.05 / Н. М. Кучер ; Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка Національної академії наук України. — 2023 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню біологічних особливостей репродукції та сезонної динаміки регенераційного потенціалу видів роду Pyrus L. в умовах Правобережного Лісостепу України. Проаналізовано літературні джерела, щодо місця роду Pyrus у системі вищих рослин, географічного поширення, біологічних особливостей та посттравматичної регенерації. З’ясовано особливості сезонного ритму росту та розвитку прегенеративних та генеративних рослин Pyrus, особливості цвітіння і плодоношення та проростання насіння. Доведена можливість розмноження насіння після трирічного зберігання. Дослідження вегетативного розмноження P. сommunis і P. salicifolia живцюванням напівздерев’янілими живцями виявили залежність регенераційної здатності від видових особливостей, типу живця, віку маточної рослини та застосування рістрегулюючих речовин. Середня приживлюваність живців видів Pyrus за щеплення простим копуліруванням на P. сommunis становила близько 95 %, за окулірування – 83%.Дослідженно динаміку регенераційного потенціалу представників Pyrus після штучних поранень протягом сезону. За розрахунками коефіцієнтів кореляції виявлено, що регенераційний потенціал більше залежав від коливань середньодобової температури повітря (r=0,23–0,91), ніж від суми опадів (r=0,06–0,60), чи величини гідротермічного коефіцієнта (r=0,06–0,63) за цей же період. Оптимізовано умови, підібрано вдосконалені прописи стерилізаторів і модифікації живильних середовищ для культивування in vitro експлантів Pyrus spp. Удосконалено технологію адаптації пробіркових рослин Pyrus до умов ex vitro, за якої приживлюваність клонів у відкритому ґрунті досягала понад 90 %. У Національному дендрологічному парку «Софіївка» НАН України створено колекцію з 19 видів і 7 внутрішньовидових таксонів Pyrus. Виконано оцінювання декоративних ознак видів Pyrus, за результатами якого найвищі показники були у P. calleriana і P. salicifolia.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського