Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0519U000237<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Станкевич Олена Михайлівна 
Методологічні основи ідентифікування типів макроруйнування матеріалів за енергетичними параметрами акустичної емісії: автореф. дис. ... д. т. н. : 05.02.10 - Діагностика матеріалів і конструкцій / О. М. Станкевич ; Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. — 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробленню методологічних засад діагностування макроруйнування матеріалів і елементів конструкцій та оцінювання стану локальної водневої деградації феромагнетних матеріалів. Розроблення методологічних засад ґрунтується на побудові за результатами теоретико-експериментальних досліджень енергетичного критерію ідентифікування типів макроруйнування матеріалів за енергетичними параметрами вейвлет-перетворення сигналів акустичної емісії.Отримано загальний аналітичний розв'язок задачі поширення пружних хвиль, ініційованих зсувом протилежних поверхонь дископодібних тріщин відносно їх центру, у тришаровій композитній структурі. На підставі числового розв'язання часткових випадків розглянутої задачі (дво- та трикомпонентних структур) встановлено, що поля переміщень на поверхні багатошарових композитів суттєво залежать від пружних характеристик їх складових, частоти зміщення поверхонь тріщини, відстані від точки спостереження до епіцентру руйнування, глибини залягання тріщини в композиті. Побудовано новий енергетичний критерій кількісного оцінювання типів руйнування конструкційних матеріалів за енергетичними параметрами неперервного вейвлет-перетворення сигналів акустичної емісії. На його основі створено прикладні методики ідентифікування типів та джерел руйнування металів та їх зварних з'єднань, визначення моменту старту тріщин низькотемпературної повзучості, ідентифікування різних стадій руйнування волоконних композитів, якісного ранжування стоматологічних полімерів та конструкцій.Розроблено методику аналізу сигналів магнетопружної акустичної емісії за енергетичними та частотними параметрами, яка дає змогу отримати інформацію про процеси перебудови доменної структури під час перемагнечення феромагнетика та діагностувати стан водневого деградування матеріалів, які тривало контактують із воденьвмісним середовищем.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського