Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0519U000403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Дахній Андрій Йосипович 
Динаміка людського існування у мисленні М. Гайдеґґера: екзистенційно-темпоральний та філософсько-технічний дискурси.: автореф. дис. ... д. філос. н. : 09.00.05 - Історія філософії / А. Й. Дахній ; Львівський національний університет імені Івана Франка. — 2019 — укp.

У дисертації здійснено комплексний аналіз передумов, специфіки становлення та характерних рис філософії М. Гайдеґґера і запропоновано її екзистенційне тлумачення. Автором не лише зафіксовано впливи попередників філософії існування на досліджуваного мислителя і спроби останнього секуляризувати їхні базовані на релігійних засадах антропологічні ідеї, але й виявлено самобутність його екзистенціальної філософії. Простежені закономірності тлумачення Гайдеґґером динаміки людського існування: якщо на «ранньому» етапі його творчості вона досліджується передовсім в інспірованому індивідуальною перспективою екзистенційно-темпоральному й танатологічному вимірах, то на «пізньому» – з допомогою філософсько-технічного дискурсу, який постав в аналізі загальноісторичного виміру людини в контексті осягнення суб'єктивізму новочасного мислення. Доведено, що, незважаючи на означену суттєву філософську еволюцію, у мисленні Гайдеґґера, як на «ранньому», так і на «пізньому» етапах, простежується тяглість стосовно екзистенційного тлумачення антропологічної проблематики. Виявлено, що Гайдеґґеровий спосіб мислення, подібно до попередників екзистенціалізму, обумовлює прихід людини до позитивного через неминучий досвід подолання негативного, у зв'язку з чим актуалізується чинник негативних екзистенціалів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського