Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0519U000587<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Штефан Вікторія Володимирівна 
Електрохімічні процеси в технології функціональних молібден- та вольфрамвмісних покриттів: автореф. дис. ... д. т. н. : 05.17.03 - Технічна електрохімія / В. В. Штефан ; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". — 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – є гомо- і гетерофазні процеси електрохімічного синтезу композиційних багатокомпонентних систем, що містять сполуки W, Mo на алюмінії; W, Mo, V, Cе, Zr, Cu на титані; Mo на залізі; W на сріблі та осадження Mo із Со на міді та нікелі та сплавах на основі цих металів. Мета дослідження – розробка теоретичних основ та технологічних засад електрохімічного нанесення поліфункціональних покриттів на основі сполук молібдену та вольфраму з керованими властивостями. Методи дослідження – лінійна та циклічна вольтамперометрія, хронопотенціометрія, електрохімічна імпедансна спектроскопія, оптична та скануюча електронна мікроскопія, гравіметрія, рентгеноструктурний фазовий аналіз. Теоретичні і практичні результати – встановлено важелі керування та кінетичні закономірності електрохімічних процесів за участю оксоаніонів молібдену та вольфраму в водних розчинах із широким діапазоном рН. Практичне значення роботи полягає в розробці технологічних показників електрохімічних процесів осадження покриттів: Со-Мо на М0 та Х80Н20; Al2O3·Mo(W)Oy на Д16; Ag2O·WOy на сріблі; TiOx∙РOy∙W(Мо)Oz, TiOx∙WOy·CeOy∙ZrOz∙CuOn, TiOx∙MoOy на ОТ4-0; FeOx∙MoOy на 08Х18Н10, які забезпечують кероване включення молібдену і вольфраму до їх складу залежно від практичного застосування осадів для підвищення твердості, хімічної стійкості в агресивних середовищах, антикорозійних, електроізоляційних та електрокаталітичних властивостей. Новизна – експериментально доведено гіпотезу про можливість керування природою електрохімічних процесів, за участю іонів молібдену (VI) та вольфраму (VI), пов'язана з досягненнями в дослідженні стану форм їх іонів у водних розчинах. Ступінь упровадження – ефективність запропонованих технологій доведена позитивними дослідно-промисловими випробуваннями у ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, ПАО “УКРНАФТОХІМПРОЕКТ”, Huawei Technologies Co., Ltd., ТОВ “Укрспецеко” та впроваджено в ДП “Завод імені В.О. Малишева”. Результати досліджень використано в навчальному процесі кафедри технічної електрохімії НТУ «ХПІ». Сфера використання – технологія електрохімічних функціональних покриттів, у науково-дослідних та проектних інститутах, у навчальному процесі ВНЗ України.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського