Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0520U100124<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Рижова Ольга Петрівна 
Наукові основи технології кольорових екологічно безпечних склоемалей: автореф. дис. ... д. т. н. : 05.17.11 - Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів / О. П. Рижова ; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". — 2020 — укp.

Дисертацію присвячено науковим основам технології екологічно безпечних склоемалевих покриттів широкої колірної гами для сталі і кольорових металів, розробці принципів регулювання та прогнозування їх кольору. Отримані емалі ювелірного та художнього призначення на основі стекол системи Na2O–BaO–B2O3–SiO2. Визначено, що іонні барвники за ступенем забарвлювальної здатності розташовуються в наступній послідовності: CoO > NiO > CuO > K2Cr2O7 > Fe2O3. Вперше встановлено, що механізм глушіння прозорого матричного емалевого скла в системі R2O–ВаО–ZnO–TiO2–Al2O3–В2О3–TiO2–SiO2 при введенні МоО3 відбувається за рахунок дифракції світла, що обумовлює ефект опалесценції білих знепрозорених покриттів. Вперше встановлена залежність коефіцієнта дифузного відбиття емалевих покриттів від хімічного складу фрит у вигляді актуальної математичної моделі. Доведено, що малі модифікуючі добавки Fe2O3 та ZrO2 (до 1,0 мас.%), які вводяться до основного складу емалей, із зниженим вмістом Флуору, корегують ступінь знепрозорення покриттів та поліпшують їхні оптико-колірні характеристики. Вперше розроблений метод колірного моделювання, який дає змогу, вибираючи потрібний колір покриття, встановити певне співвідношення пігментів. Розроблено безплюмбатні емалі для кольорових металів, які рекомендовані для впровадження у виробництво художніх та ювелірних виробів в майстерні Музею українського живопису (м. Дніпро) та на підприємстві з випуску ювелірних виробів компанії «Diadema» (м. Вінниця). Згідно з міжнародним договором між ДВНЗ УДХТУ та компанією «Richemont International SA Varinor SA» (м. Делемонт, Щвейцарія), виготовлені і передані замовнику базова емаль (фондон) та емалеві стекла 10 кольорів. Малофлуористі світлозабарвленні емалі впроваджені у виробництво ТОВ «Новомосковський посуд». Результати досліджень впроваджені в навчальний процес ДВНЗ УДХТУ з підготовки студентів за бакалаврською програмою із спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» за освітньою програмою «Хімічні технології і дизайн виробів з кераміки, скла та будівельних матеріалів».

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського