Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Угрин Дмитро Ілліч 
Моделі і методи вторинного перетворення інформації при оцінці просторової орієнтації об'єктів в складних умовах: автореф. дис. ... д. т. н. : 05.13.06 - Інформаційні технології / Д. І. Угрин ; Одеський національний політехнічний університет. — 2021 — укp.

У дисертації вирішено важливу науково-прикладну проблему підвищення якості рішень на основі ройового інтелекту для розробки та впровадження галузевих геоінформаційних систем за рахунок створення відповідних моделей, методів та ІТ. Отримала подальший розвиток інформаційна модель представлення даних в галузевих геоінформаційних системах, особливістю якої є формалізоване поєднання просторової та атрибутивної складових, що враховує реляційну, семантичну та фреймову моделі представлення знань атрибутивної складової з метою уніфікації галузевих геоданих, що дозволило розробити технологію організації баз геознань. Отримала подальший розвиток концептуальна модель ППР в ГГІС, яка враховує інформаційну модель представлення даних в галузевих геоінформаційних системах та динаміку їх зміни, ієрархію задач ГГІС, вхідні оперативні дані, функцію переваг та критерій вибору ОПР, що дозволило розробити метод ППР для знаходження раціонального рішення задач другого рівня.Вперше розроблено метод підтримки прийняття рішень при побудові галузевої геоінформаційної системи, який враховує запропоновану концептуальну модель, що дозволило автоматизувати процес створення ефективних геопросторових розподілених систем за галузевим призначенням.Отримав подальший розвиток метод класифікації галузевих ГІС, відмінною рисою якого є введення (використання) ознаки стаціонарності, що дозволило розробити метод вибору методу оптимізації в цих системах.Вперше розроблено метод вибору методів оптимізації, призначених для роботи в складі СППР галузевих ГІС, що включає концептуальне інформаційне моделювання, вибір критерію оптимізації, аналіз і моделювання цільових функцій, що дозволило обґрунтовано вибирати метод (або набір методів) ройової оптимізації.Отримали подальший розвиток метод і базова інформаційна технологія кластеризації геоінформаційних даних, в яких дані об'єднуються в кластери на підставі критерію компактності за допомогою ройових методів з використанням як кількісних, так і логічних ознак, що дозволило підвищити якість кластеризації. Отримали подальший розвиток метод і базова інформаційна технологія вибору субоптимальної траєкторії в СППР галузевих ГІС, в яких оптимізація проводиться за допомогою ройових методів, що дозволило забезпечити необхідну якість траєкторії при високій швидкодії. Наведено приклади розроблених ІСППР, функціонування яких ґрунтується на побудованих моделях, методах та алгоритмах.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського