Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Демченко Валерій Леонідович 
Нанокомпозити на основі поліелектролітних комплексів полісахаридів і наночастинок міді та срібла: автореф. дис. ... д. х. н. : 02.00.06 - Хімія високомолекулярних сполук / В. Л. Демченко ; Інститут хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України. — 2021 — укp.

Об'єкт дослідження. Процеси синтезу і закономірності формування мідь- і срібловмісних нанокомпозитів відновленням іонів металів у потрійних поліелектроліт-металічних комплексах на основі полісахаридів. Метою даної роботи є розроблення методів синтезу поліелектролітних комплексів аніонний полісахарид–катіонний полісахарид і аніонний полісахарид–катіонний синтетичний поліелектроліт, потрійних координаційних комплексів з іонами Cu2+ та Ag+ та мідь- і срібловмісних нанокомпозитів на їх основі шляхом термохімічного й хімічного відновлення іонів металів, встановлення зв'язку між складом синтезованих комплексів і способом відновлення іонів металів зі структурою, морфологією і властивостями одержаних нанокомпозитів. Для дослідження використовували методи ІЧ-спектроскопії; широко- та малокутового розсіювання рентгенівських променів; трансмісійної електронної мікроскопії; піролітичної мас-спектрометрії; диференціальної сканувальної калориметрії, термогравіметричного та термомеханічного аналізу; діелектричної спектроскопії; тестування антимікробної активності. Досліджено вплив температури і тривалості при термохімічному відновленні, вплив мольного співвідношення [NaBH4] : [іон металу], тривалості та типу хімічного відновника (NaBH4, N2H4, C6H8O6) при хімічному відновленні, а також вплив магнітного або електричного поля при хімічному відновленні на структуру та властивості отриманих нанокомпозитів. Розроблені способи синтезу мідь- і срібловмісних нанокомпозитів можуть бути основою для створення швидкої й ефективної технології виготовлення нанокомпозитних матеріалів з антимікробною дією, для проєктування та виробництва фотонних приладів та елементів мікроелектроніки та для створення технології 3D-друку нанокомпозитними матеріалами з ефективною антимікробною дією.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського