Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101706<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шевченко Олександр Іванович 
Розвиток наукових основ процесу віброударного зневоднення техногенної сировини гранулометричного складу, який змінюється: автореф. дис. ... д. т. н. : 05.15.09 - Геотехнічна і гірнича механіка / О. І. Шевченко ; Інститут геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова Національної академії наук України. — 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної проблеми – розвиток наукових основ процесу віброударного зневоднення техногенної сировини, який полягає у встановленні закономірностей переміщення рідини і частинок крізь шар сировини і через поверхню, що просіває, з урахуванням їх випадкової природи в залежності від гранулометричного складу сировини, який змінюється, щільності частинок і рідини, параметрів віброударного впливу, що дозволило для ефективного зневоднення та розділення створити нові способи, а також методики розрахунку і рекомендації по вибору раціональних режимів, впровадження яких забезпечило отримання очікуваного економічного ефекту від використання розробок 969544 грн, що має істотне значення для підвищення ефективності роботи гірничодобувних підприємств. На основі встановлених закономірностей переміщення рідини і частинок крізь шар сировини і через поверхню, що просіває, з урахуванням їх випадкової природи в залежності від гранулометричного складу сировини, який змінюється, щільності частинок і рідини, параметрів віброударного впливу розвинуто наукові основи віброударного зневоднення і розділення за крупністю. Вперше обґрунтовано ефективність ударного впливу на поверхню, яка просіває, на етапі, коли сировина, що переробляється, не контактує з нею. У розвиток теорії віброударного зневоднення отримано закономірності ймовірності переходу рідини крізь шар сировини від ймовірностей виконання геометричної і енергетичної умов. Вперше описано вплив дезінтегруючих елементів на ймовірності переходів рідини через шар сировини і чарунки поверхні, яка просіває. У розвиток теорії вібраційного зневоднення отримано залежності ймовірності проходження рідини через чарунки від імовірності залишитися на поверхні, що просіває, і кількості взаємодій сировини з неї. Вперше отримано залежності, що описують вплив вологи на ймовірності переміщення частинок через шар сировини. Вперше розроблено математичну модель кінетики зневоднення з розділенням за крупністю техногенної сировини гранулометричного складу, що змінюється, яка комплексно враховує початкові розподіли рідини і часток по висоті шару сировини, сегрегацію, просіювання, особливості вібротранспортування (швидкість, кратність і кількість падінь за період вібротранспортування) і зміну висоти шару. Розроблено і впроваджено в практику наукових досліджень, проектно-конструкторських робіт, гірничопереробних підприємств і навчального процесу комплект методик по розрахунку параметрів процесу зневоднення й розділення за крупністю техногенної сировини гранулометричного складу, який змінюється, створено нові способи зневоднення та розділення за крупністю різної сировини. Очікуваний економічний ефект, отриманий за рахунок підвищення якості товарної продукції, зниження її вологості, зменшення витрат електроенергії на розділення за крупністю та зневоднення, становить 918 585 грн в розрахунку на одну машину.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського