Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101837<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Яценко Віктор Олександрович 
Містобудівні основи розвитку локальних систем розселення об'єднаних територіальних громад: автореф. дис. ... д. арх. : 18.00.04 - Містобудування та ландшафтна архітектура / В. О. Яценко ; Київський національний університет будівництва і архітектури. — 2021 — укp.

В дисертаційному дослідженні розглянуто та запропоновано нові містобудівні основи та методологія формування локальних систем розселення в умовах об'єднаних територіальних громад України. Нова система децентралізації та реформування місцевого самоврядування створила нові форми системних об'єктів містобудівної діяльності. В роботі запропоновані практичні рекомендації щодо їх просторового планування, враховуючи законодавчі та соціально-економічні передумови створення об'єднаних територіальних громад як систем розселення локального рівня. Даний підхід дозволяє удосконалити методологічну основу формування систем розселення на місцевому рівні, а саме формування методологічної бази оцінки факторів впливу на встановлення спільних меж та стратегії економічного розвитку, розподілу функцій, вирішення земельних відносин як окремих систем, так і як складових систем більш високого рівня.Аналіз вітчизняного досвіду формування систем та залучення сучасних практичних результатів формування нових системних відносин та методик розселення (Німеччини, Польщі, Нідерландів, Хорватії та ін.) став підґрунтям для розробки концептуальних засад просторового формування нових типів локальних систем розселення в межах об'єднаних територіальних громад. Визначені основні потенційні ресурсні можливості, які стануть фундаментальними в економічному, соціальному та культурному розвитку нових систем. Обґрунтовані рекомендації та запропоновані схеми-моделі схем управління, культури, рекреації та соціального обслуговування як окремих систем, так і в окремих умовах, зонах впливу великих міст, курортно-рекреаційних районах, зонах транспортних коридорів, сільськогосподарської діяльності, виробничих територій тощо.В роботі визначено соціально-економічні стимули розвитку рекреаційної діяльності системи як одної з основних, враховуючи значний природний потенціал України. Запропоновано і представлено схеми-моделі об'єднаних форм управління, розвитку та формування локальних систем розселення: «агломераційна», «директивна», «договірна» та відповідні планувальні моделі в системі розселення в нових умовах змін адміністративного устрою країни. Робота є методологічною основою формування стратегії адміністративних та планувальних реформ районного рівня, який передбачається загальною теорією децентралізацій них процесів країн.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського