Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Мамчур Володимир Анатолійович 
Інституціональні засади розвитку підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки.: автореф. дис. ... д. е. н. : 08.00.03 - Економіка та управління національним господарством / В. А. Мамчур ; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки". — 2021 — укp.

Узагальнено теоретичні засади розвитку інституціонального середовища підприємницької діяльності. Поглиблено та доповнено сутність категорії «інституціональне середовище розвитку підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки» – це багаторівнева та складна інституціональна система і фундаментальна основа розвитку, що відображає в конкретному історичному періоді інституційно-економічні взаємозв'язки, які виникають в процесі діяльності суб'єктів господарювання, під впливом зовнішніх і внутрішніх інституціональних факторів, формуються та забезпечуються відповідними інститутами в межах визначення мети розвитку аграрного сектору економіки, інституційною надбудовою яких виступають аграрні, земельні та орендні відносини, доведено роль інституціонального середовища у розвитку підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки. Удосконалено методологічну оцінку розвитку підприємництва в аграрному секторі економіки, сформовано методологічний базис функціонування підприємницьких формувань у механізмі ринку, методологічні основи дослідження інституціонального середовища ефективності розвитку підприємницької діяльності та запропоновано методичні положення індикативної оцінки розвитку аграрних підприємств. Виявлено сформовані тенденції інституціональної розбудови підприємницької діяльності аграрного сектору економіки. Дано оцінку інституціоналізації підприємницької діяльності в аграрному секторі, розвитку особистих селянських та сімейних фермерських господарств у механізмі підприємницької діяльності та розвитку інститутів аграрної сфери в країнах ЄС та Україні. Виявлено потенціал інституційно-економічних контурів інституту аграрного ринку й розвитку підприємництва. Визначено ефективні господарюючі суб'єкти відносно рівня самозабезпечення, проведено інтегральну оцінку трансформації та розвитку господарств населення. Сформовано й обґрунтовано пріоритетні напрями стимулювання та удосконалення розвитку форм підприємницької діяльності, здійснено прогнозну оцінка цільових індикаторів розвитку підприємництва в аграрному секторі за трьома сценаріями на довгострокову перспективу, удосконалено концептуальні положення стратегії розвитку сімейних фермерських та особистих селянських господарств.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського