Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0521U101904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Журавльов Олександр Володимирович 
Науково-практичне обґрунтування методів управління водним режимом ґрунту в зрошуваних умовах: автореф. дис. ... д. с.-г. н. : 06.01.02 - Сільськогосподарські меліорації / О. В. Журавльов ; Інститут водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України. — 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.02 – сільськогосподарські меліорації (сільськогосподарські науки). – Інститут водних проблем і меліорації НААН України, Київ, 2021. У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та результати експериментальних досліджень, які розв'язують важливу науково-прикладну проблему щодо обґрунтування методів визначення евапотранспірації та призначення поливів сільськогосподарських культур при управлінні водним режимом ґрунту. За результатами досліджень удосконалено методи управління водним режимом ґрунту інструментальними, розрахунковими та методами фітомоніторингу. Встановлено функціональні залежності між вологістю ґрунту та показниками датчиків: Sentek Drill & Drop; Decagon Devices – 10HS, EC5, AquaSpy CTG-02; WaterScout SM-100, Watermark 200SS, які використовують в інтернет-станціях вологості ґрунту та ручних приладах AQUATERR M-350, НН2 (датчик SM-200), МГ44. Обґрунтовано науково-методичні підходи планування зрошення методами фітомоніторингу. Адаптовано розрахункові методи: Пенмана-Монтейта, А.М. і С.М. Алпатьєвих, Д.А. Штойка та М.М. Іванова для умов Степу України в сучасних умовах зміни клімату за вирощування низки овочевих, зернових, олійних та інших просапних культур. Уточнено коефіцієнти, що використовують для розрахунку фактичної евапотранспірації за цими методами. Досліджено вплив водного стресу на евапотранспірацію сільськогосподарських культур та розроблено математичну модель коефіцієнта водного стресу Ks. Встановлено закономірності водного обміну, евапотранспірації та формування продуктивності сільськогосподарських культур в умовах зрошення. Виявлено, що між інтенсивністю транспірації рослин томата сонячною радіацією, відносною вологістю повітря та температурою повітря спостерігається тісний лінійний звʼязок, на що вказують попарні коефіцієнти кореляції, які дорівнюють 0,99, 0,96 та 0,94 відповідно. За результатами кореляційно-регресійного аналізу даних отримано модель залежності інтенсивності транспірації рослин томата протягом доби від екологічних чинників. Виконано розрахунки економічної та енергетичної ефективності методів управління водним режимом ґрунту. Ключові слова: інструментальний метод, розрахунковий метод, методи фітомоніторингу, датчики вологості ґрунту, коефіцієнт водного стресу, евапотранспірація, коефіцієнт культури, водний режим ґрунту.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського