Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0523U100135<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Обух Людмила Василівна 
Менеджмент академічної музики в соціокультурному просторі України (кінець ХХ – початок ХХІ століть). : автореферат дис. ... д. мист. : 26.00.01 / Л. В. Обух ; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. — 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є менеджмент музичної культури ХХ – початку ХХІ ст. Метою дисертації є теоретико-методологічне обґрунтування системного й багаторівневого явища музичного менеджменту академічної музики в Україні та практики його реалізації на межі ХХ–ХХІ століть. Дисертація є першим у вітчизняному мистецтвознавстві дослідженням, присвяченому проблемі комплексного вивчення менеджменту академічної музики в Україні як цілісної системи соціокультурного простору. У роботі зосереджена увага на основних засадах музичного менеджменту та загальному контексті його функціонування. Виявлено історико-культурні передумови становлення і розвитку менеджменту академічної музики, проаналізовано процеси державного управління у сфері культури і мистецтва, відслідковано національну культурну політику, вибудувано загальну методологію та інституалізацію менеджменту академічної музики, обґрунтовано концептуальні поняття, виокремлено моделі арт-менеджерів, охарактеризовано сучасні процеси здійснення Event та PR-менеджменту. Доведено, що феномен музичного менеджменту проявляється в поєднані художньо-естетичної, суспільно-організуючої та націєтворчої спрямованості, визначається в роботі як система управлінської діяльності, що забезпечує функціонування різних соціокультурних інститутів, покликаних здійснювати соціально значиму діяльність у сфері музичної культури. Здійснена історична ретроспектива виявила, що причиною зародження і становлення наукового менеджменту означеного періоду стало утвердження світових економічних моделей, загальні тенденції яких – універсалізм, організаційна культура та конкурентоспроможність. Тож, система менеджменту академічної музики не тільки корелює цим тенденціям, а й інтерпретує їх крізь призму інституцій, персоналій та технологій. Методологічне підґрунтя цієї системи вибудуване на принципах рівнозначності досліджуваних явищ в культурологічному вимірі із використанням історичних, соціокультурних та економічних критеріїв. Запропонована в дисертації авторська мистецтвознавча концепція ґрунтується на синтезі принципів аналізу, теоретичних та практичних аспектів вивчення явища менеджменту академічної музики в Україні, комплексі підходів і методів його наукового осмислення.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського