Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0523U100158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ющук Олександр Сергійович 
Генетичні механізми регуляції біосинтезу пептидних та полікетидних антибіотиків : автореферат дис. ... д. б. н. : 03.00.22 / О. С. Ющук ; Державна установа "Інститут харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України". — 2023 — укp.

Робота присвячена вивченню генетичних регуляторнихмеханізмів, що контролюють біосинтез полікетидних і пептиднихантибіотиків актинобактерій, а також стійкість до глікопептиднихантибіотиків (ГПА). Досліджено adpA-опосередкований каскадрегуляції продукції антибіотиків у S. albus. Розроблено знаряддя для генно-інженерних маніпуляцій з актинобактеріями продуцентами пептидних антибіотиків: A. rectilineatus, S. roseochromogenes, N. gerenzanensis і N. coxensis. За допомогою розробленої системи експресії і шлях-специфічних регуляторних генів створено надпродуцентів клінічно-важливого ГПА А40926 в N. gerenzanensis. Секвеновано геном N. coxensis, де виявлено новий кластер біосинтетичних генів (КБГ) ГПА. Виходячи із даних порівняльної геноміки і аналітичної хімії, ідентифіковано цей ГПА як новий аналог А40926, який названо А50926. Останній відрізняється від А40926 відсутністю карбоксильної групи на залишку GlcNAc. Секвеновано геном S. cyanogenus, і встановлено роль adpA в активації вторинного метаболому цього штаму, виявивши новий КБГ для полікетиду люцензоміцину. Вивчено особливості функціонування генів стійкості до ГПА в продуценті тейкопланіну A. teichomyceticus. Виявлено нові гени стійкості до ГПА в бактерій, вивчено їх еволюцію та шляхи розповсюдження.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського