Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0523U100191<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Дмитрів Григорій Степанович 
Взаємодія літію з d-металами та р-елементами III-V груп : автореферат дис. ... д. х. н. : 02.00.01 / Г. С. Дмитрів ; Львівський національний університет імені Івана Франка. — 2023 — укp.

Метою роботи є вирішення наукової проблеми, яка полягає у встановленні закономірностей у будові, природі хімічного зв’язку та властивостях сполук у системах літію з d-металами та р-елементами III-V груп; визначенні фазових рівноваг у відповідних системах та пошуку фаз для матеріалів хімічних джерел струму та з особливими оптичними властивостями. Вирішення наукової проблеми опирається на теоретичні основи та експериментальні підходи із залученням комплексу сучасних методів. В роботі досліджені подвійні, потрійні та одна почетвірна система, зокрема запропоновано зміни до двох діаграм стану подвійних систем Li-Ag та Li-Bi. Побудовано та уточнено ізотермічні перетини діаграм стану 10 потрійних систем, в яких існує 36 сполук. Встановлена закономірність, що із зростанням металічних властивостей р-елементів в межах групи звужується концентраційна область, в якій утворюються інтерметалічні сполуки. Проведено класифікацію структурних типів сполук, які утворюються в досліджуваних системах а також усіх інших власних структурних типів в системах Li-T-M та Li-М-M’ згідно класифікації П. І. Крип’якевича. Встановлено закономірність, що із зростанням номеру періоду для d-металів та р-елементів зростає кількість структурних типів, які належать до 10 класу, і зменшується кількість структурних типів, які належать до 5 класу.Проведено розрахунок електронної густини в низці сполук, що дозволило визначити типи зв’язків у цих сполуках: Li12Cu12,60Al14,37, Li8Cu12+xAl6-x (x = 1,16), Li18Cu15Al7, Li12Cu16+xAl26–x (x = 3,2), Li15Cu19Al16, Li1,36Zr4Si4, Li2-xAg1+xIn3 (х = 0,05), Li2B2C, LiBC3, Li4Ge2B та Li9Al4Sn5.Сплави з області гомогенності неперервного ряду твердого розчину Li(ZnzAl1–z) досліджено як анодні матеріали для літій-іонних батарей і встановлено, що сплав складу Li(Zn0,2Al0,8) має найкращі характеристики. На прикладі модельної системи Li-Ag-In запропоновано новий підхід до експресного визначення фаз в потрійних системах, які містять літій, а саме процес електрохімічного делітіювання багатої на літій фази в режимі in situ з одночасним отриманням порошкових дифрактограм на синхротронному випромінюванні високої інтенсивності. На основі спектрів оптичного відбиття з наступним порівнянням координати кольоровості вперше визначено кольорові інтерметаліди, які можна отримати без дорогоцінних металів і які були б привабливими для застосування: LiCu2Al (червоний), LiCu2Ga (жовтий), Li2ZnGa (фіолетовий) та Li2ZnIn (світло-блакитний). Проведено кристалохімічний аналіз нових структурних типів Li12Cu12,60Al14,37, Li8Cu12+xAl6–x, Li18Cu15Al7, Li2-xAg1+xIn3, Li278(In,Ag)154, Li2B2C, LiBC3, LiB2C2, Li4Ge2B та Li9Al4Sn5.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського