Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0524U000073<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Павленко Юлія Миколаївна 
Формування мікропопуляцій худоби з унікальними продуктивними властивостями за використання селекційно-генетичних методів : автореферат дис. ... д. с.-г. н. : 06.02.01 / Ю. М. Павленко ; Сумський національний аграрний університет. — 2024 — укp.

Проведене генотипування популяцій худоби молочних і комбінованих порід, у тому числі локальних, за поліморфізмом гену бета-казеїну, комплексним генотипом за бета- і капа-казеїном, що дозволяє формувати мікропопуляції тварин з унікальними продуктивними властивостями за казеїном згідно розробленої методики. Згідно результатів досліджень визначено частоти бажаного генотипу за бета-казеїном у межах досліджених порід худоби і встановлені перспективи створення мікропопуляцій з унікальними продуктивними властивостями. Розглянуті методологічні підходи щодо створення мікропопуляції молочних та комбінованих порід, у тому числі локальних, з бажаним генотипом за геном бета-казеїну. Доведено, що висока частота генотипу А2А2 за бета-казеїном у популяціях бурих порід забезпечує перспективу досить швидкого формування таких мікропопуляцій. З метою встановлення впливу генотипу за казеїном на показники росту тварин та продуктивні характеристики було оцінено онтогенетичний розвиток молодняку, кількісні та якісні показники молочної продуктивності худоби молочних та комбінованих порід, у тому числі локальних, різних генотипів за бета- та капа- казеїном та їхніх поєднань. Доведено, що формування стад з генотипом А2А2 за бета-казеїном не матиме негативного достовірного впливу на господарсько-корисні ознаки тварин. З метою встановлення додаткових перспектив створення унікальних мікропопуляцій за капа-казеїном досліджено склад, технологічні властивості молока, отриманого від корів різних порід, та якість сиру з нього. Результати вивчення технологічних якостей молока при виробництві твердого сиру дозволяють стверджувати, що молоко, отримане від української бурої молочної і лебединської порід худоби, може бути використано для виробництва сиру за скороченим технологічним процесом. Дослідженнями частот комплексних генотипів за бета- і капа-казеїном у бугаїв-плідників та корів молочних і комбінованих порід встановлено відсутність їхнього впливу на господарсько-корисні ознаки тварин українських бурої та чорно-рябої молочних порід, та доведена довготривалість створення мікропопуляцій тварин з комплексним бажаним генотипом за казеїном. Зважаючи на високу частоту зустрічі бажаного генотипу за бета-казеїном серед маточного поголів’я худоби лебединської породи, вивчена можливість збереження та подальшого розвитку цієї унікальної популяції шляхом проведення генетичного аналізу бугаїв лебединської породи і споріднених популяцій за даними полілокусного ISSR–PCR типування. Поєднання лебединської та оригінальної бурої німецької порід в одному кластері може бути результатом їхньої одновекторної селекції. Це дозволяє використовувати сперму вихідних плідників бурої німецької породи на племінному поголів’ї лебединської породи, що розширить його генеалогічну структуру та сприятиме уникненню небажаного інбридингу. Оцінена рентабельність виробництва молока від корів з генотипом А2А2 за бета-казеїном в умовах сільськогосподарського підприємства.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського