Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U101088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Плетена Олена Олексіївна 
Конспірологічний роман в українській та американській літературах початку ХХІ сторіччя: жанрова типологія.: автореф. дис. ... д.філософ : 035 - Гуманітарні науки. Філологія / О. О. Плетена ; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. — 2021 — укp.

У дисертації досліджено жанрову типологію конспірологічного роману та його модифікації у художніх доробках сучасних письменників (Д. Брауна, В. Єшкілєва, Дж. Роллінса та ін.). Наукова новизна роботи зумовлена як постановкою проблеми, так і одержаними результатами. У дисертації вперше здійснено зіставнотипологічне дослідження українського й американського конспірологічного роману як парадигмального, що має спільні, відмінні та варіативні ознаки. Уперше в українській американістиці проаналізовано автометаописи й художні тексти Дж. Роллінса, які дотепер не були предметом спеціального фахового дослідження; вперше твори В. Єшкілєва співставлено з конспірологічними романами американських письменників. Уперше обґрунтовано жанровий інваріант конспірологічного роману; окреслено модель жанрової типології конспірологічної формули. Уточнено жанрову специфіку конспірологічного роману серед інших форм авантюрнопригодницької літератури. Доведено, що конспірологічний роман як формульний балансує між масовою словесністю й поліжанровою структурою постмодерністського роману та має специфічні риси в різнонаціональних літературах. У досліджені концептуалізовано такі парадигмальні види конспірологічної прози: конспірологічний релігійно-культурологічний роман (Д. Браун); конспірологічний авантюрно-пригодницький роман (Дж. Роллінс); конспірологічний містико-міфологічний роман, конспірологічний історико-міфологічний роман з елементами містики (В. Єшкілєв). Репрезентована класифікація існує за принципом «відкритого каталогу», однак «основне ядро» (жанровий інваріант) обмежує входження у родинну подібність таких творів «змішаних жанрів», що не мають належної кількості прототипічних ознак.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського