Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U101753<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Федоренко Ольга Василівна 
Топографія і морфофункціональні особливості імунних утворень кишечнику свійського кроля: автореф. дис. ... д.філософ : 211 - Ветеринарна медицина. Ветеринарна медицина / О. В. Федоренко ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — 2021 — укp.

У дисертаційній роботі на підставі сучасних анатомічних, гістологічних, цитологічних, імуногістохімічних та статистичних методів досліджень представлено результати дослідження топографії та морфофункціональних особливостей імунних утворень кишечнику свійського кроля віком 4 місяці породи білий Панон віком чотири місяці. У досліджених кролів імунні утворення кишечнику представленіплямками Пейєра, лімфоїдним дивертикулом клубової кишки і червоподібним відростком сліпої кишки. Топографія, форма і рельєф імунних утворень подібні в кишечнику самців і самок свійського кроля. Плямки Пейєра виявлені тільки в слизовій оболонці порожньої, клубової та сліпої кишок. Вони мають округлу і овальну форму. У порожній кишці самців їх може бути 4-7, а в самок – 4-5. Існує тенденція до зменшення відстані між плямками Пейєра по мірі їх наближення до закінчення порожньої кишки. Овальні плямки розташовані вкінці порожньої кишки мають менший розмір порівняно з такими на початку і в середній частині кишки. У кролів обох статей у клубовій кишці переважно виявлялася одна плямка. В сліпій кишці нами також було виявлено лише одну плямку, яка одним краєм контактує з сосочком клубової кишки і розташована у другому випині основи сліпої кишки. Результати проведених досліджень доповнюють сучасні дані про морфофункціональні особливості імунних утворень кишечнику свійського кроля. Їх можуть використовувати науковці для дослідження цих структур в онтогенезі свійського кроля та інших ссавців. Вони також можуть бути використані морфологами, фізіологами та імунологами в навчальному процесі при вивченні органів гемо- і лімфопоезу тварин, а також при підготовці посібників, підручників і довідників.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського