Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U101783<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Каменецька Юлія В’ячеславівна 
Український екслібрис кінця 1980-х – 2010-х: традиції, трансформація, новітні здобутки: автореф. дис. ... д.філософ : 023 - Культура і мистецтво. Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація / Ю. В. Каменецька ; Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури. — 2021 — укp.

Дисертація присвячена вивченню українського екслібриса кінця 1980-х – 2010-х, його традиціям, часовим трансформаціям та новітнім здобуткам у системі вивчення історії сучасної книжкової графіки та графічного мистецтва. Аналізуються історичні джерела, мистецтвознавча і бібліофільська література, каталоги всеукраїнських та зарубіжних виставок, у яких брали участь українські художники, комплексно охарактеризовано ситуацію з вивченням вітчизняного екслібриса доби незалежної України, починаючи з кінця 1980-х – 2010-х років. Окрім того, проаналізовано еволюцію українського екслібриса 1980-х – 2010-х у контексті становлення форм світового книжкового знаку, про що вже було зазначено вище. Висвітлюється трансформація художньо-технічних і жанрових тенденцій становлення українського екслібриса на на зламі XX–XXI століть. Охарактеризовано розмаїття графічних технік виконання українського екслібриса окресленого періоду, а також визначено їхні виражальні особливості.На підставі наукових методів дослідження, зокрема історико-мистецтвознавчого, розкрито вагомий вплив мистецького періоду 60-х років XX століття на подальший розвиток графіки, включно з сьогоденням. Завдяки компаративному методові забезпечено отримання узагальнених результатів порівняльно-історичного аналізу українського та європейського екслібриса, їхніх часових видозмін та жанрових відмінностей. За допомогою соціокультурного методу простежено й окреслено етапи розвитку мистецтва книжкового знаку у суспільстві, його популяризацію та позиції поряд з іншими видами книжкової графіки.Виявлено традиційні мотиви у проявах національного духу українського екслібриса на тлі європейського мистецтва. Окрім важливості тематичного спрямування екслібриса, охарактеризовано також його стилістичні особливості, що безпосередньо вплинуло на еволюцію графічних концепцій вітчизняної графіки. Розкрито символічні та смислові засади творення книжкової мініатюри, що свідчить про декорувальні, конструктивні та формотворчі засоби в процесі творення графічних знаків. Визначено зміст дисертаційного дослідження, особливості в постановці питань для кожного розділу та підрозділу, виявлено форми для доступного викладення матеріалу. Ключові слова: український екслібрис 1980-х – 2010-х років, сучасний український екслібрис, український екслібрис-клуб, українське графічне мистецтво, жанри графіки, книжковий знак.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського