Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U101830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Мига Михайло Мирославович 
Фармакогностичне вивчення деяких видів роду Шавлія (Salvia L.) флори України для створення нових лікарських засобів: автореф. дис. ... д.філософ : 226 - Фармація, промислова фармація / М. М. Мига ; Національний фармацевтичний університет. — 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена фармакогностичному вивченню сировини перспективних видів роду Шавлія (Salvia L.) флори України, а саме Salvia officinalis, S. grandiflora, S. pratensis та S. verticillata, розробці способів одержання екстрактів на їх основі, їх фітохімічному та фармакологічному дослідженню, визначенню параметрів стандартизації листя перспективних видів роду Шавлія і найбільш перспективних субстанцій на їх основі. Проведено вивчення морфолого-анатомічної будови листя досліджуваних видів. У листі S. officinalis, S. grandiflora, S. pratensis та S. verticillata встановлено якісний склад та кількісний вміст макро- та мікроелементів, амінокислот, фенольних сполук, сапонінів та летких сполук. Для листя S. grandiflora та S. verticillata, як найбільш перспективних видів сировини, розроблені проєкти МКЯ. З досліджуваної сировини розроблено способи одержання нових екстрактів з протизапальною дією та проведено їх фітохімічне та фармакологічне дослідження. Встановлено, що найбільш перспективною субстанцією є сухий екстракт з листя S. officinalis, модифікований L-лізином. Розроблено проєкт МКЯ «Листя шавлії лікарської екстракт сухий модифікований».

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського