Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U102186<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Муленко Андрій Іванович 
Трансформація ІТ сфери України на засадах мережевої економіки: автореф. дис. ... д.філософ : 051 - Соціальні та поведінкові науки. Економіка / А. І. Муленко ; Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського. — 2021 — укp.

Дисертацію присвячено формуванню теоретико-методичних та прикладних засад трансформації ІТ сфери України на засадах мережевоїекономіки. Доведено, що взаємовідносини мережевої економіки як результат широкого використання інформаційних технологій трансформують самі підходи до розподілу повноважень в економічних процесах, усіх суб'єктів, залучених до цього. Визначено, що у мережевій економіці, як у новому виді економічних взаємодій, під впливом ІТ сфери основою стають такі вектори прогресу, як: модернізація інформаційно-комунікаційних технологій, оскільки ці технології є запорукою розвитку відносин мережевої економіки; мережа як один з елементів інформаційних технологій є середовищем для створення та збільшення її цінності; розширення інструментарію для різних видів діяльності в економічних відносинах за допомогою мережевих технологій. Визначено, що з настанням інформаційної ери питання щодо детального аналізу інформаційних технологій виступає одним із пріоритетів для визначення розвитку економічного зростання національної економіки та її регуляторної складової. Доведено, що поява нових показників інформатизації економічних процесів вимагає подальшого розвитку індексної системи оцінювання інформаційних технологій. Найбільш поширеними індексами визначення багатоманітності інформаційних технологій є композитні – це індекси, побудовані з набору індексів. Вибір такого набору залежить від визначення пріоритетів та результатів, яких треба досягти. Основними кластерами української ІТ-галузі є аутсорсинг ІТ та розробка програмного забезпечення, а також системна інтеграція. Експерти ринку очікують, що обсяг українського ринку ІТ й надалі збільшуватиметься як щодо внутрішнього продажу, так і експорту ІТ-послуг. Обгрунтовано стратегію взаємодії держави та підприємств ІТ-сфери. З боку держави необхідно створити умови для сталого розвитку в галузі щодо реформування нормативно-правових норм, покращити інвестиційну політику, модернізувати трудове законодавство, посилити право на інтелектуальну власність, забезпечити перехід робочої сили до країни із зарубіжжя. На регіональному рівні активізувати залучення молоді до ІТ- компаній, місцевих асоціацій. Створити належні умови для зменшення відтоку кадрів високої кваліфікації за межі країни.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського