Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U102881<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Булат Наталія Миколаївна 
Доменні імена в системі об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... д.філософ : 081 - Право. Право / Н. М. Булат ; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. — 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню доменних імен у системі об'єктів права інтелектуальної власності з метою розроблення теоретичних положень, що визначають правову природу доменного імені, його місце в системі об'єктів права інтелектуальної власності, окреслення перспектив правової регламентації відносин у сфері доменних імен і розроблення науково-практичних рекомендацій щодо вдосконалення правової регламентації відносин у відповідній сфері.Аргументовано, що передумови для визнання доменного імені об'єктом права інтелектуальної власності були закладені в правозастосовній практиці, натомість законодавча регламентація відносин у сфері доменних імен відстає від практичних потреб. Уперше здійснено періодизацію розвитку вітчизняного законодавства у сфері доменних імен. Визначено поняття доменного імені з інформаційно-технічного погляду, окреслено структуру доменного імені. Наведено визначення поняття доменного імені як особливого об'єкта права інтелектуальної власності.Уперше запропоновано застосовувати параметричну теорію систем при вивченні системи об'єктів права інтелектуальної власності. Уточнено класифікацію об'єктів права інтелектуальної власності. Аргументовано, що доменне ім'я є засобом індивідуалізації інтернет-ресурсів. Уточнено та проаналізовано спільні ознаки доменного імені та засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг, а також особливості доменного імені як засобу індивідуалізації інтернет-ресурсів. Обґрунтовано необхідність відмежування доменного імені від суміжних об'єктів. Уперше визначено умови та проаналізовано сутність кумулятивної правової охорони позначення як доменного імені й об'єкта авторського права. Наведено визначення поняття кіберсквотингу, уточнено та проаналізовано його види. Уперше запропоновано виділяти авторський кіберсквотинг, наведено його визначення. Уперше визначено три основні підходи, які склалися в українській судовій практиці до питання щодо порушника прав на торговельну марку шляхом реєстрації доменного імені. Уперше проаналізовано суперечності між нормами «Регламенту особливостей реєстрації приватних доменних імен другого рівня в домені .UA» та «Політики вирішення спорів щодо доменних імен в домені .UA».Обґрунтовано доцільність уніфікованого регулювання відносин у сфері доменних імен у межах усієї світової спільноти та провідної ролі Всесвітньої організації інтелектуальної власності в цьому питанні. Аргументовано необхідність правової регламентації відносин у сфері доменних імен шляхом внесення змін до Цивільного кодексу України та прийняття спеціального закону. Уперше розроблено положення глави 451 «Право інтелектуальної власності на доменне ім'я», якою пропонується доповнити Книгу четверту Цивільного кодексу України. Сформульовано положення з удосконалення українського законодавства у сфері використання доменних імен і суміжних об'єктів.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського