Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U102986<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сиротюк Ілля Вадимович 
Розробка випарного апарату із системою об'ємного підведення енергії: автореф. дис. ... д.філософ : 133 - Механічна інженерія. Галузеве машинобудування / І. В. Сиротюк ; Одеська національна академія харчових технологій. — 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню процесу концентрування розчинів за рахунок дії мікрохвильового випромінювання та розробці апаратів на основі даного принципу. Проведений аналіз світових енергетичних проблем, які в свою чергу негативно впивають на екологічну ситуацію та, в решті решт, кладуть початок продовольчій кризі, показав, що вирішення цих питань в комплексі лежить в сфері агропромислового сектору. Процеси переробки харчової сировини в більшості є досить енерговитратними та з великою часткою відходів. Окрім того, сучасні технології організації типових процесів спричиняють суттєвий вплив на якість готового продукту: використання топкових газів при сушінні зернових культур, тривале термічне навантаження на сировину в процесі випарювання, використання нехарчових екстрагентів в процесі вилучення цільових компонентів, тощо. Харчові технології мають велику кількість енергетичних та сировинних резервів, пошуком яких в світі активно займаються. Особливо це стосується процесів випарювання та сушіння.В роботі поставлено завдання вирішення вказаної проблеми, створити апарат, який був би спроможним отримати концентрат, як у сушарці, але із меншими витратами енергії. В основі розробки такого апарату залучена концепція адресної доставки енергії, що започаткована в ОНАХТ та апробована в апаратах для сушіння та екстрагування. Сформульована гіпотеза, яка свідчить про те, що організація підведення енергії не лише до зовнішнього шару сировини, а і по всьому її об'єму, дозволить перейти від класичних граничних умов ІІІ роду, притаманних традиційним вакуум-випарним апаратам, до граничних умов ІІ роду. Це дасть змогу уникнути суттєвих недоліків, спричинених теплопередачою, оскільки в умовах дії мікрохвильового поля вона відсутня. Згідно цього запропонована схема вакуум-випарного апарату із системою об'ємного підведення енергії, який дозволив би реалізувати інноваційний принцип організації процесу випарювання задля підтвердження запропонованої гіпотези.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського