Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0821U102989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Мигаль Іван Іванович 
Оптимізація реґіонарних методів периопераційного знеболювання при корекції лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей: автореф. дис. ... д.філософ : 222 - Медицина / І. І. Мигаль ; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. — 2021 — укp.

Об'єкти – три варіанти регіонарного знеболювання в періопераційному періоді при корекції лійкоподібної деформації грудної клітки за Nuss; мета – покращення якості периопераційного знеболення дітей при корекції лійкоподібної деформації грудної клітки за Nuss в умовах комбінації загальної анестезії з різними реґіонарними блокадами; методи – загально-клінічні – оцінка фізичного статусу пацієнтів; комп'ютерно-томографічні – визначення тяжкості деформації за індексом Haller; метод електро-хемілюмінесценції – визначення рівня кортизолу сироватки крові; глюкозо-оксидазний метод – визначення рівня глюкози сироватки; інструментальні – вимірювання параметрів гемодинаміки, вентиляції, аналіз артеріальної пульсової хвилі для визначення показників кардіальної функції; альгезіометричні – оцінка інтенсивності болю за візуально-аналоговою шкалою, Numeric rating scale (NRS), опитування на предмет хронічного болю, виявлення нейропатичного компонента хронічного післяопераційного болю за допомогою модифікованого опитувальника PainDETECT; статистичні – аналіз результатів дослідження; результати – У дисертаційній роботі на підставі порівняльного аналізу доведений адекватний антиноцицептивний захист від трьох варіантів регіонарного знеболювання при корекції лійкоподібної деформації грудної клітки за Nuss: стандартна епідуральна анестезія на рівні максимальної деформації, висока епідуральна анестезія на рівні Th2-Th3 та білатеральна паравертебральна анестезія на рівні максимальної деформації. Науково доведено перевагу високої епідуральної анестезії у вигляді більш стабільної гемодинаміки та кардіальної функції в інтраопераційному періоді, порівняно зі стандартною епідуральною анестезією та паравертебральною блокадою. В роботі вперше показано, що однолегенева вентиляція крізь двопросвітну лівобічну трубку та вентиляція крізь однопросвітну трубку забезпечують адекватні параметри вентиляції та оксигенації при корекції лійкоподібної деформації грудної клітки за Nuss. Доведено, що роздільна вентиляція крізь двопросвітну лівобічну трубку забезпечує кращу візуалізацію операційного поля порівняно з вентиляцією крізь однопросвітну трубку з капнотораксом. В роботі показано, що хронічний біль після корекції лійкоподібної деформації грудної клітки за Nuss виникає у 32% пацієнтів та має ознаки нейропатичного болю. Визначені фактори ризику розвитку хронічного болю: тяжкість деформації, інтенсивність гострого післяопераційного болю та повторні операції. В роботі вперше доведений опіоїд-зберегаючий ефект білатеральної паравертебральної анестезії порівняно з загальною анестезією та системним знеболенням при видаленні корегуючої пластини після корекції лійкоподібної деформації грудної клітки за Nuss; галузь – охорона здоров'я.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського