Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ладоня Катерина Юріївна 
Неологізми в українськомовному сегменті соціальної мережі «Facebook»: автореф. дис. ... д.філософ : 035 - Гуманітарні науки. Філологія / К. Ю. Ладоня ; Київський університет імені Бориса Грінченка. — 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню неологізмівукраїнськомовного сегмента соцмережі Facebook.Як неологізми у роботі розглядаємо одиниці (слова, словосполучення,фразеологізми, окремі їхні значення), що з'явилися і функціонують у мові впевний період її існування і позначають нові й актуалізовані реалії та поняття, атакож індивідуально-авторські інновації (оказіоналізми), новизна якихусвідомлюється загалом.Актуальність роботи визначається безпрецедентним поширеннямсоціальної мережі Facebook серед мешканців України та світу протягомостанніх років, значною динамічністю лексичного й фразеологічного складуспецифічної мови спілкування у цій соцмережі та відсутністю спеціальногокомплексного лінгвістичного дослідження неологічної лексики й фразеології таособливостей комунікації в цьому контенті.Мета роботи полягає у вивченні лексичних, словотворчих, семантичних,графічних і фразеологічних неологізмів у соцмережі Facеbook початку ХХІстоліття, встановленні джерел їх походження та функціонально-стилістичнихособливостей.Джерельною базою дослідження слугували українськомовні текстисоціальної мережі Facebook за 2017-2021 рр.Наукова новизна роботи зумовлена тим, що в ній уперше здійсненокомплексний аналіз неологізмів українськомовного сегменту Facebook;закцентовано увагу на основних шляхах поповнення неологічної лексики йфразеології; виявлено й схарактеризовано продуктивні способи та засобисловотворення неологізмів у дискурсі вказаної соціальної мережі; з'ясованоджерела зовнішніх новозапозичень і їх тематичні групи; розглянуто внутрішнівходження; визначено функційно-стилістичні особливості вживання новиходиниць у соцмережі Facebook; поглиблено лінгвістичні знання про інтернет-комунікацію загалом та про соціальну мережу Facebook як важливий її жанрзокрема.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського