Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=0822U100193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Веклич Ксенія Артемівна 
Роль гуморальних факторів імунітету у розвитку, клінічному перебігу корової інфекції та виникненні ускладнень: автореф. дис. ... д.філософ : 222 - Медицина / К. А. Веклич ; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. — 2022 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню вже існуючих та отриманню нових даних щодо ролі гуморальних факторів імунітету у розвитку корової інфекції різних ступенів тяжкості та їх прогностичного значення у виникненні ускладнень. Метою дисертаційної роботи є визначення характеру імунних перебудов у пацієнтів з коровою інфекцією різного ступеня тяжкості, їх прогностичне значення в тяжкості клінічного перебігу корової інфекції та розвитку ускладнень та зв'язок імунних змін з рівнем експресії Toll-like рецепторів 9 типу. Вивчено зміни показників лейкоцитарних індексів клітинної реактивності, про- та протизапальних цитокінів, інтерферонів альфа та гамма, загальних та вірус-специфічних імуноглобулінів IgE, IgA, IgM, IgG з визначенням авідності останніх, аутоантитіл до нативної ДНК (ADNA-2), мікросом печінки та нирок (anti-LKM-1) та антитіл до фосфоліпідів клітинних мембран, активності системи комлементу та його С-3 компонента, малих, середніх та великих циркулюючих імунних комплексів, а також рівнів експресії Toll-like рецепторів 9 типу на імунокомпетентних клітинах периферійної крові. Встановлено кореляційний зв'язок між рівнями про- та протизапальних цитокінів та рівнем експресії Toll-like рецепторів 9 типу. На підставі отриманих результатів розроблено та запропоновано до впровадження в практику охорони здоров'я алгоритм діагностики, який з урахуванням клініко-імунологічних даних на початку захворювання з високою вірогідністю дозволяє прогнозувати тяжкість перебігу корової інфекції. За умови тяжкого перебігу кору для попередження розвитку аутоімунної патології рекомендовано дослідження рівня аутоантитіл до фосфоліпідів клітинних мембран, IgG до мікросом печінки та нирок (anti-LKM-1) та IgG до нативної ДНК (ADNA-2).Запропоновано математичне прогнозування тривалості перебування пацієнтів у стаціонарі на підставі характеру їх імунореактивності.З метою профілактики тяжкого перебігу кору та виявлення ризиків щодо ускладнень пацієнтам рекомендовано сринінгове дослідження на виявлення титру захисних анти-корових антитіл та їх авідність. Особам з низьким титром захисних анти-корових IgG-антитіл та їх низькою авідністю рекомендовано проведення вакцинації.

Постачальник даних: УкрІНТЕІ (Український Інститут науково-технічної експертизи та Інформації)

  Завантажити автореферат

З матеріалами дисертації можна ознайомитись в НРАТ (Національний репозитарій академічних текстів)
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського